۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: ۶۴۹۰۰
سینما‌های کشور طی آبان‌ماه، ۴۴ هزار و ۴۴۴ سانس نمایش فیلم داشتند و توانستند از این میزان نمایش، گیشه‌ای ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی داشته باشند.
کد خبر: ۲۳۸۳۷

فروش سینما‌های کشور در آبان‌ماه چه قدر بود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ۲۶ فیلم در این ماه به روی پرده رفتند که این تعداد فیلم، در ۴۴ هزار و ۴۴۴ سانس نمایش داده شدند. در این ماه، ۶۲۴ هزار نفر به سینما رفتند که رقمی درحدود ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را روانه گیشه سینما‌ها کردند.

در آبان، پویانمایی لوپتو با ۱۳۱ هزار مخاطب، ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروخت تا به تنهایی و درحالی‌که نمایش آن، از یازدهم آبان‌ماه شروع شد، در صدر پرمخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم ماه سینمای ایران بایستد.

انفرادی با ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون، پسر دلفینی با ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون، ابلق با ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون و دوزیست نیز با ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروش، در رده‌های دیگر پرفروش‌ترین فیلم‌های آبان‌ماه قرار دارند.

کمدی اجتماعی بخارست که از ۲۴ آبان به روی پرده رفت، طی یک هفته نمایش خود در آبان‌ماه، ۳۶ هزار مخاطب داشت و توانست با گیشه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیونی خود، ششمین فیلم پرفروش آبان‌ماه باشد.

فروش فیلم‌ها در آبان در مقایسه با مهر، افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است و پیش بینی می‌شود با جمع شدن اعتشاشات، سینما‌ها در آذر با استقبال بیشتر مردم روبرو شوند./ صدا و سیما

برچسب ها: گیشه سینمای جهان آمار فروش فیلم سینما
ارسال نظر
آخرین اخبار