۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
تعداد بازدید: ۹۲۶۴۳
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان این‌که داروهای وارداتی هم مانند داروهای داخلی به لحاظ اندازه گیری ماده مؤثره توسط سازمان غذا و دارو بررسی می‌شوند؛ درباره جمع‌آوری برخی داروهای آنتی‌بیوتیک وارداتی توضیح داد.
کد خبر: ۲۳۸۵۱

ماجرای جمع‌آوری آنتی‌بیوتیک‌های وارداتی چیست؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمد پیکان پور درباره ماجرای جمع‌آوری برخی دارو‌های آنتی‌بیوتیک وارداتی اظهار کرد: دارو‌های وارداتی هم مانند دارو‌های داخلی به لحاظ اندازه گیری ماده مؤثره توسط سازمان غذا و دارو بررسی و کنترل کیفی می‌شوند؛ در بررسی‌های صورت گرفته، دو درصد از سوسپانسیون‌های کوآموکسی کلاو "ابوت" به علت ناکافی بودن جزئی میزان ماده موثره نسبت به دامنه مجاز، مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار نگرفت و به همین دلیل جمع آوری شد.

وی افزود: سازمان غذا و دارو در حفظ اصول کیفی محصولات هیچ مسامحه‌ای نخواهد داشت.

وی ادامه داد: از ۶ آنتی بیوتیک وارداتی، تنها یک آنتی بیوتیک و از بین ۵ بچ از این آنتی بیوتیک یک بچ و به لحاظ تعدادی ۲ درصد از داروی مذکور جمع آوری شد که علت آن کمتر بودن جزئی میزان ماده موثره از دامنه مجاز بود.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: ریکال بخشی از انواع دارو‌ها در سراسر دنیا امری مرسوم در جهت حفظ سلامت بیماران است که سازمان غذا و دارو در این حوزه مسامحه نداشته و بر حفظ اصول کیفی محصولات تاکید دارد./ تسنیم

برچسب ها: آنتی بیوتیک سازمان غذا و دارو داروهای وارداتی
ارسال نظر
آخرین اخبار