۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: ۸۴۹۶۶۸
یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی جزیره کیش، ۲۲ تا ۲۵ آذر در جزیره کیش برگزار خواهد شد و اولین تجهیز موبایل تست موتور رونمایی و یک موتور هواپیمای مسافربری از خانواده موتور‌های ناوگان هواپیمایی مسافری کشور توسط گروه مپنا، به صورت زنده تست می‌شود.
کد خبر: ۲۳۹۲۷
واکنش  مپنا به خبر ساخت موتور جت / موتور هواپیمای مسافربری در نمایشگاه هوایی کیش تست می‌‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، اطلاعیه گروه مپنا به شرح زیر است؛

این‌گروه برای نخستین بار از ظرفیت‌های خود در حوزه تعمیر موتور هواپیما‌های مسافربری رونمایی می‌کند؛ این موتور از نوع موتور‌های به کار رفته در ناوگان هواپیمایی مسافربری کشور است که در آن از قطعات تعمیر شده توسط متخصصان داخلی گروه مپنا مطابق با استاندارد‌ها و قوانین بین‌المللی هوایی استفاده شده است.  

پیشتر، فاز اول پروژه تست و راه‌اندازی موتور هواپیمای مسافربری از نوع توربوفن بر روی استند طراحی شده ساخت داخل با موفقیت انجام شده بود. هدف اصلی بستر تست زمینی، راه‌اندازی اولیه موتور هواپیما بعد از ساخت قطعات یا تعمیر قطعات و انجام برخی آزمون‌هایی است که نیاز به فضای باز دارد.  

تست انجام شده گام بسیار مهمی در دستیابی به امکان آزمون کلیه موتور‌های هواپیما‌های مسافربری و تجاری در کشور محسوب می‌شود. این دستاورد باعث بهبود کیفیت ایمنی پرواز‌های مسافربری در ناوگان هوایی مسافری خواهد شد.  

از مهمترین ویژگی‌های بستر تست زمینی، قابلیت جابه‌جایی کلیه تجهیزات آن بر روی تریلی است. به این ترتیب به سهولت شرایط انجام انواع تست روی موتور هواپیما در هر منطقه‌ای و با توجه به شرایط محیطی فراهم شده است.

در همین راستا برخی از منابع خبری اخیراً به ساخت موتور جت در گروه مپنا پرداختند که بر اساس اعلام این گروه صحت ندارد.

گروه مپنا اعلام کرده است دستاورد حاصل شده در این صنعت، انجام تعمیرات و بازسازی موتور هواپیمای مسافربری است که با اخذ گواهینامه‌های رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری محقق شده است.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی جزیره کیش، ۲۲ تا ۲۵ آذر در جزیره کیش برگزار خواهد شد و اولین تجهیز موبایل تست موتور رونمایی و یک موتور هواپیمای مسافربری از خانواده موتور‌های ناوگان هواپیمایی مسافری کشور توسط گروه مپنا، به صورت زنده تست می‌شود.»

دیروز بیژن بنکدار دبیر نمایشگاه بین المللی هوایی ایران (ایرشو) از ساخت موتور جت هواپیما از سوی مپنا خبر داده و گفته بود: با وجود تحریم‌های همه‌جانبه صنعت هوانوردی ایران، اما کشورمان در این بخش به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است.

وی با بیان این‌که برای اولین بار همزمان با برگزاری نمایشگاه اولین موتور جت هواپیما ساخت داخل رونمایی می‌شود، ادامه داد: بر این اساس این موتور در ۴ روز برگزاری نمایشگاه تست می‌شود.

وی با اشاره به حضور حدود ۹۰ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه امسال، افزود: شرکت‌هایی از کشور‌های ایتالیا، روسیه، چین، پاکستان و ترکیه که در حوزه ساخت هواپیما و قطعات آن فعال هستند در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی با تأکید بر این‌که با توجه به الزامات کشور روی صنایع فضایی نیز متمرکز شده‌ایم، گفت: در نمایشگاه امسال همچنین مباحث مربوط به هلی‌کوپترسازی و سیستم‌های مربوطه مطرح می‌شود. ضمن این‌که در بخش طراحی و ساخت هواپیما نیز شرکت‌های مرتبط آخرین دستاورد‌های خود را به نمایش خواهند گذاشت.

بنکدار بیان کرد: امسال به دلیل محدودیت‌های ناشی از جام جهانی، عملیات هوانوردی مانند دوره‌های قبل انجام نمی‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر
آخرین اخبار