۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
تعداد بازدید: ۱۴۷۲۳۰
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۷۵۴ دلار و ۴۸ سنت رسید.
کد خبر: ۲۴۱۴۰

قیمت جهانی طلا در بازار امروز ۹ آذر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، کاهش ارزش دلار باعث بالا رفتن قیمت طلا در روز چهارشنبه شد. سرمایه‌گذاران تمام تمرکز خود را بر سخنان جروم پاول، رئیس خزانه‌داری آمریکا درمورد دورنمای سیاست پولی بانک مرکزی این کشور گذاشته‌اند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۷۵۴ دلار و ۴۸ سنت رسید.

شاخص دلار هم ۰.۱ درصد کاهش یافت و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر کرد.

سرمایه‌گذاران سخنان پاول را به‌دنبال سرنخ‌هایی از طرح‌های بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره در سال آینده میلادی بررسی خواهند کرد. این سخنرانی در مرکز توجه بازار قرار گرفته است.

تحلیلگران عقیده دارند اگر پاول یک موضع سختگیرانه درپیش بگیرد، ارزش دلار بالا می‌رود و قیمت طلا تا سطح ۱۷۴۵ دلار پایین می‌آید. اما اگر موضع پاول مسالمت‌آمیزتر باشد، طلا می‌تواند تا ۱۷۸۰ دلار بالا رود.

بالا رفتن نرخ بهره موقعیت طلا را به‌عنوان یک پشتوانه همیشگی و ایمن در برابر افزایش تورم و سایر بی‌ثباتی‌ها در سال جاری میلادی از بین برده است، چون هزینه نگهداری این فلز گرانبها را بالا می‌برد.

دراین‌بین، کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور در ۲۹ نوامبر کاهش یافته است. چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلا در دنیاست؛ بنابراین قیمت طلا برای بالا رفتن به یک چین مقتدر نیاز دارد تا تمایل سرمایه‌گذاران به ریسک‌پذیری را افزایش داده و تقاضا برای جواهرات را بالا ببرد. اگر مقامات چین کمی از سیاست کرونای صفر خود کوتاه بیایند، ارزش طلا افزایش می‌یابد.

قیمت نقره امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۲۱ دلار و ۴۶ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۳ درصد افزایش ۱۰۰۹ دلار و ۴۸ سنت معامله می‌شود./ تسنیم

برچسب ها: قیمت جهانی طلا بازار طلا اونس طلا
ارسال نظر
آخرین اخبار