۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: ۲۰۲۰۳۰
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع فلزی، معدنی و صنایع وابسته؛
معاون ماشین آلات و تجهیزات صنعتی وزارت صمت گفت: احصای نیاز‌های فناورانه قبل از برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ ضروری است و در زمینه تولید فولاد و صنایع فولادی از شرکت‌هایی که دارای عملکرد مناسبی هستند، با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم.
کد خبر: ۲۴۲۲۲
 
معاون وزیر صمت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان با انعقاد تفاهم نامه
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، آقای سیدمحمد موسوی معاون ماشین آلات و تجهیزات صنعتی وزارت صمت در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع فلزی، معدنی و صنایع وابسته افزود: امسال نمایشگاه متافو با ۲۰ درصد افزایش مشارکت کننده‌ها به ۳۹۰ شرکت داخلی و ۹۰ شرکت خارجی رسید و شرایط بسیار خوبی دارد و حضور مؤثر شرکت‌های دانش بنیان در این نمایشگاه افتخارآفرین بود
وی گفت: فروش ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان و صادرات زیر یک میلیارد دلار عدد‌های کافی نیست و انتظار می‌رود با حمایت‌های ما در وزارت صمت، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی شاهد رشد بیشتر این شرکت‌ها باشیم.
 
موسوی با اشاره به امضای تفاهم نامه‌هایی با شرکت‌های دانش بنیان در حاشیه نمایشگاه ایران متافو افزود: احصای نیاز‌های فناورانه قبل از برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ ضروری است و در زمینه تولید فولاد و صنایع فولادی از شرکت‌هایی که دارای عملکرد مناسبی هستند، با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم.
 
وی در ادامه به ارائه آمار رشد صنعتی در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار مرکز آمار ایران، رشد صنعتی در بهار امسال ۵ و یک دهم درصد بوده است.
 
معاون ماشین آلات و تجهیزات صنعتی وزارت صمت افزود: خوشبختانه در ۱۰ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ شاهد رشد تولید ۹ درصدی فولاد در کشور بودیم و رتبه دهم دنیا را اخذ کردیم.
 
موسوی ادامه داد: روند رشد صنعتی در تابستان به دلیل برخی موانع کمبود برق، آب و ... کمی کاهش داشت، اما با مدیریت و همکاری میان وزارت صنعت، نیرو و نفت برنامه ریزی دقیقی که انجام شد، روند کاهشی تولید به چشم نیامد و افزایشی ماند.
به گفته موسوی ۵۰ درصد از توان تولیدی و صنعتی کشور در شرکت‌های بورسی هستند و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در مرداد، شهریور و مهرکه عدد آن رشد ۶ و ۶ دهم درصدی بود به ۷ و شش دهم درصد رسیده است.
 
وی ادامه داد: از آنجایی که در صنعت انتظار بهبود را داریم، ۱۰ طرح تحول کسب و کار در مرکز پایش وزارت صمت راه اندازی شده و نمایندگان مجلس از آن بازدید کردند و در این مرکز با رصد دائمی از آخرین وضعیت صنعت، طرح‌های صنعتی، نوسازی معدن و استخراج به پایش مشکلات و پاسخگویی در این زمینه می‌پردازد.
 
موسوی گفت: بازسازی و نوسازی در دو سطح طرح‌ها و شرکت‌های کوچک و صنایع بزرگ در دست اقدام هست، به خصوص طرح‌های بازسازی و نوسازی صنایع و معادن راکد که با این طرح‌های تحولی شاهد تحول در حوزه صنعت، معدن و تجارت می‌شویم و در این زمینه ماشین آلات به عنوان پایه راه اندازی این کارخانجات و صنایع معدنی، پیشران هستند.
 
گفتنی است نوزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو تا ۱۲ آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران از ساعت ۸ تا ۱۵ میزبان علاقمندان است./ صدا وسیما
ارسال نظر
آخرین اخبار