۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: ۸۴۱۴۵
سازه‌های دریایی چاپ سه‌ بعدی، توانسته‌اند شهر نئو مرجانی در حال نابودی را با هنر هوش مصنوعی«یونگ‌ووک سونگ» زنده کنند.
کد خبر: ۲۴۵۵۰

استفاده از فناوری چاپ سه بعدی برای بازسازی صخره‌های مرجانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سازه‌های دریایی چاپ سه‌بعدی، به زیبایی توانسته‌اند شهر نئومرجانی در حال نابودی را با هنر هوش مصنوعی یونگ‌ووک سونگ احیا کنند.

یونگ ووک سونگ در سری جدید خود با هوش مصنوعی، در نظر دارد تا برای حفظ اکوسیستم داستانی شهر نئوکورال در حال نابودی، بر روی یک پروژه بازسازی معماری بیومورفیک در زیر اقیانوس کار کند.

در واقع، از طریق نرم‌افزار متن به تصویر Midjourney، نشان داده شده است که منطقه صخره‌ای بزرگی که زمانی پررونق بوده و زندگی دریایی متنوع و گسترده‌ای داشته است، چگونه به‌تازگی با اسیدی شدن و افزایش دمای اقیانوس رو به ویرانی رفته است.

حقیقت آن است که با افزایش سریع دمای اقیانوس‌ها، بخش بزرگی از صخره‌های مرجانی در این منطقه در معرض خطر سفید شدن مرجانی قرار داشتند یا قبلاً ویران شده بودند.

برای انعطاف‌پذیر شدن این شهر نئومرجانی در برابر تغییرات آب‌وهوایی به منظور احیا و بازسازی آن، طراحی خیالی Amphitrite ۳.۰ از فناوری چاپ سه‌بعدی برای ساختن زیستگاه‌های مرجانی و بنا‌های تاریخی استفاده می‌کند، به طوری که توانسته است یک اکوسیستم زیرآبی کاملاً پررونق و پایدار را بنا نهد که دارای اقامتگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و فرهنگی، گورستان‌ها و فضا‌های اجتماعی است.

هنر این طراح کانادایی این است که یک شهر جدید پررونقی را تحویل دهد که به صورت سه‌بعدی از مواد دوستدار جلبک شبیه ساختار کربنات کلسیم مرجان چاپ شده باشد. Amphitrite ۳.۰ طیف وسیعی از زیستگاه‌های پایدار را ایجاد می‌کند، از جمله خانه‌های شهری صدفی با اسکلت بیرونی درجه صخره با پوست متخلخل و یک کاندو اسکلتی موج‌دار بزرگ که جریان‌های ارگانیک را به داخل دنج خود می‌کشد.

در جای دیگر، یک خانه درختی مرجانی درست می‌کند که به مخفیگاه‌های متعددی برای موجودات دریایی تبدیل می‌شود و با سرعت بسیار بیشتری نسبت به صخره‌های طبیعی رشد می‌کنند.

بنا بر اعلام وبگاه هوشیو، نکته جالب این است که در همین حین، بنای یادبود جدیدی برای شهر نئوکورال ساخته شده است به نام موزه مرجان‌های زیر آب که در واقع یک مؤسسه تحقیقاتی فرهنگی جدیدی برای آموزش صخره‌های مرجانی محسوب می‌شود.

در این موزه نمونه‌های منقرض‌شده نگهداری می‌شود و همچنین در آن برنامه‌های تحقیقاتی در مورد گونه‌های مرجانی وجود دارد که در برابر تغییرات آب‌وهوایی مقاوم‌اند./ صدا و سیما

برچسب ها: هوش مصنوعی چاپ سه بعدی
ارسال نظر
آخرین اخبار