۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶
تعداد بازدید: ۱۰۹۲۶۰
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: تا روز شنبه در غالب نقاط کشور ماندگاری هوای سرد را خواهیم داشت.
کد خبر: ۲۶۱۳۲

هوای سرد تا روز شنبه در غالب نقاط کشور ماندگار است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، صادق ضیائیان در خصوص آخرین وضعیت هوا در روز پنجشنبه گفت: امروز در برخی نقاط گیلان، اردبیل، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط غرب و جنوب غرب بارش برف و باران خواهد بود. روز‌های شنبه و یکشنبه نیز در غرب، جنوب غرب، برخی نقاط جنوبی کشور و در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دوشنبه علاوه بر این مناطق در برخی نقاط شمال غرب، بارش رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: شدت فعالیت سامانه بارشی در این مدت در جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی خواهد بود.

وی افزود: همچنین روز‌های پنجشنبه و جمعه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید موقت و در نواحی مستعد، گرد و خاک پیش بینی می‌شود. تا روز شنبه در غالب نقاط کشور ماندگاری هوای سرد را خواهیم داشت و در شهر‌های تهران، کرج، تبریز و مشهد تا روز شنبه آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود. تنگه هرمز و دریای عمان تا یکشنبه مواج خواهند بود.

به گفته ضیاییان، آسمان تهران طی امروز و فردا قسمتی ابری و غبار صبحگاهی پیش بینی می‌شود. همچنین کمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت به منفی ۲ و ۲ درجه خواهد رسید./ مهر

ارسال نظر