۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
تعداد بازدید: ۹۰۰۹۳
وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس شاهد می‌توانند مدارس پیشرو در ایجاد الگوی تحول باشند.
کد خبر: ۲۶۱۴۴

دانش‌آموزان را چند وجهی یا چند ساحتی تربیت کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، یوسف نوری در گردهمایی سه روزه رؤسای ادارات شاهد و ایثارگران استان‌های سراسر کشور با اشاره به مدرسه در افق ۱۴۰۴ تصریح کرد: در این افق مدرسه‌ای می‌خواهیم که دانش آموزان را چند وجهی یا چند ساحتی تربیت کنند.

نوری در توصیف و تبیین چنین مدارسی اظهار کرد: مدارس چند ساحتی مدارسی هستند که از حالت آموزش محوری و مدرک گرایی به مدرسه با مسئولیت اجتماعی رسیده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش راه رسیدن به چنین مدارسی را کیفیت بخشی به فعالیت‌های مدرسه دانست و تاکید کرد: جشنواره‌های دانش آموز محور را افزایش دهید، فعالیت‌ها را متناسب با ذائقه دانش آموزان انجام دهید و موضوعی را به دانش آموزان تحمیل نکنید.

رئیس ستاد مرکزی شاهد وزارت آموزش و پرورش در خصوص فعالیت‌های مدرسه در راستای سند تحول بنیادین تاکید کرد: هر مدرسه‌ای، هر ابتکاری را در زمینه اجرایی سازی سند انجام داد از او بپذیرید.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به روابط انسانی در محیط‌های اداری و آموزشی گفت: روابط تان با مجموعه از نوع روابط «تعلیم و تربیتی دوستانه» باشد، لذا مدیر موفق مدیری است که خودش را در اتاق مدیریت محصور نکند.

نوری در توصیف «ویژگی‌های سلبی مدیریت» تصریح کرد: خود را در قواعدی که منسوخ شده، در الفاظی که مردود و اعمالی که بی نتیجه‌اند، محصور نکنید./ مهر

برچسب ها: وزیر آموزش و پرورش یوسف نوری دانش آموزان
ارسال نظر