۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: ۹۴۴۹۹
بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۱ میلیون و ۱۷ هزار و ۳۴۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۲۸ هزار و ۹۸۷ بیمار نیز تایید شده است.
کد خبر: ۲۶۲۰۰

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۶۰۷ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۹ هزار و ۹۸۴ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمار‌ها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۸۰ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشور‌های قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشور‌های اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۴۴۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۲۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد./ ایسنا

برچسب ها: آمار کرونا فوتی کرونا ژاپن
ارسال نظر
آخرین اخبار