۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
تعداد بازدید: ۱۱۰۸۶۱
نماینده شرکت دولتی گازپروم روسیه : گازپروم گاز را برای ترانزیت از طریق خاک اوکراین با حجم مورد تایید طرف اوکراینی - ۳۵.۴ میلیون متر مکعب تا ۱۴ ژانویه - از طریق ایستگاه اندازه گیری Sudzha تامین می‌کند.
کد خبر: ۲۶۲۲۹
 

روسیه هنوز از طریق اوکراین به اروپا گاز صادر می‌کند

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، شرکت دولتی گازپروم روسیه گاز طبیعی را با ترانزیت از طریق خاک اوکراین به میزان ۳۵.۴ میلیون متر مکعب در روز از طریق ایستگاه گاز سودژا Sudzha به اروپا می‌فروشد.

در همین حال، یکی از نمایندگان گازپروم روز شنبه به خبرنگاران گفت، طرف اوکراینی با ترانزیت گاز از طریق ایستگاه سوخرانوفکا مخالفت کرد.

وی گفت: گازپروم گاز را برای ترانزیت از طریق خاک اوکراین با حجم مورد تایید طرف اوکراینی - ۳۵.۴ میلیون متر مکعب تا ۱۴ ژانویه - از طریق ایستگاه اندازه گیری Sudzha تامین می‌کند. درخواست ایستگاه سوخرانوفکا رد شد.

بر اساس این گزارش، روسیه در تاریخ ۱۳ ژانویه ۳۵.۵ میلیون متر مکعب گاز عرضه کرد. مسیر ترانزیتی اوکراین تنها مسیر تامین گاز به اروپای غربی و مرکزی محسوب می‌شود.

عرضه از طریق خطوط لوله نورد استریم به طور کامل متوقف شده است. صادرات گاز از طریق خطوط لوله ترک استریم و بلو استریم برای ترکیه و مناطق جنوبی و جنوب شرقی اروپا در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/تسنیم

برچسب ها: اروپا اخبار "روسیه"
ارسال نظر
آخرین اخبار