۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
تعداد بازدید: ۹۷۰۰۲
سازمان هواشناسی کشور نسبت به نفوذ سامانه بارشی به برخی استان‌ها به ویژه بوشهر، فارس، شمال هرمزگان و جنوب کرمان با خطر وقوع سیلاب و آبگرفتگی هشدار داد.
کد خبر: ۲۶۲۷۵

خطر وقوع سیلاب و آبگرفتگی در استان‌های جنوبی/ سازمان‌های امدادی آماده باشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به خطر وقوع سیلاب و آبگرفتگی در استان‌های جنوبی هشدار داد.

بر اساس این هشدار «بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد، در نواحی سردسیر و مرتفع بارش برف و رخداد مه» از دوشنبه به استان بوشهر، سه شنبه «نیمه غربی خوزستان، جنوب اصفهان، یزد، شمال کرمان، جنوب خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان» و چهارشنبه به «شرق هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی» نفوذ می‌کند.

این سامانه آثار مخاطره آمیز همچون «لغزندگی جاده‌ها و اختلال در عبور و مرور با خودرو شخصی، احتمال آبگرفتگی محلی و محدود در معابر، کاهش دید، یخ زدگی در نواحی سردسیر، کولاک برف در محور‌های کوهستانی، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی و احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل» در پی دارد.

توصیه می‌شود در زمان فعالیت سامانه از سفر‌های غیر ضروری و فعالیت‌های کوه‌نوردی اجتناب شود، همچنین به همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ و سوخت کافی در هنگام سفر‌های ضروری با خودرو الزامی است.

همچنین تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از سرما و یخبندان در کشاورزی، آمادگی شهرداری و سازمان‌های امدادی برای مقابله با برف، یخبندان و مه در جاده‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها توصیه می‌شود./ سازمان هواشناسی

برچسب ها: سیلاب و آبگرفتگی سازمان امداد و نجات هلال احمر سازمان هواشناسی هشدار
ارسال نظر
آخرین اخبار