۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۷۸۲۱۳
با وجود آغاز موج هشتم کرونا در کشور، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۳۱ درصد و استفاده از ماسک به ۱۷ درصد رسیده است و مردم استان قزوین با ۵ درصد دارای کمترین آمار استفاده از ماسک در کشور است.
کد خبر: ۲۶۳۶۱

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ۳۱ درصد رسید/ قزوین دارای کمترین آمار استفاده از ماسک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، با وجود آغاز موج هشتم کرونا در کشور، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۳۱ درصد رسیده است.

بر اساس بررسی‌های وزارت بهداشت از ۱۴ تا ۲۱ دی‌ماه سال جاری، میزان رعایت بهداشت فردی شامل جلوگیری از ورود و حضور مراجعین و کارکنان دارای علائم بیماری، امکانات شستشو یا ضدعفونی دست و استفاده از کارتخوان یا روش‌های الکترونیکی دیگر پرداخت وجه، در اماکن عمومی کشور به ۴۵ درصد رسیده است.

میزان رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور ۴۴ درصد است؛ استان قزوین کمترین و خراسان رضوی بیشترین میزان رعایت تهویه مناسب را بین استان‌های کشور دارند.

آمار وزارت بهداشت نشانگر استفاده ۱۷ درصدی از ماسک در اماکن عمومی کشور است؛ مردم استان قزوین با ۵ درصد دارای کمترین و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد با ۳۹ درصد دارای بیشترین آمار استفاده از ماسک در کشورند.

مراکز تفریحی شامل شهربازی‌ها دارای کمترین و فرودگاه‌ها دارای بیشترین میزان استفاده از ماسک بین مشاغل هستند.

طبق آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۱۴ تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ تعداد ۱۵۵ هزار و ۵۰۳ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحد‌های کارگاهی مورد بازرسی قرار گرفته‌اند و تعداد ۳۰۷۱۷ مرکز اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و از این تعداد ۴۳۲ مرکز پلمب شده‌اند./ تسنیم

برچسب ها: پروتکل‌های بهداشتی ماسک وزارت بهداشت
ارسال نظر
آخرین اخبار