۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
تعداد بازدید: ۹۱۶۵۱
در لایحه بودجه ۱۴۰۲، سهم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ۳۶،۹۵۶،۵۲۱ میلیون ریال تعیین شده است.
کد خبر: ۲۶۳۸۸

سهم دانش‌بنیان‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۲ افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، در لایحه بودجه ۱۴۰۲، سهم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ۳۶،۹۵۶،۵۲۱ میلیون ریال تعیین شده است. این بودجه به ۱۲ بخش ویژه به منظور توسعه پژوهش‌های علمی و فناوری‌های جدید اختصاص دارد.

هر یک از ستاد‌های توسعه فناوری همچون ستاد توسعه نانو، زیست فناوری، علوم شناختی، زیست فناوری، سلول بنیادی، فتونیک و لیزر، حمل و نقل پیشرفته ردیف بودجه مشخصی ذیل معاونت علمی دارند که در جدول زیر آمده است. این بودجه در ذیل برنامه‌های متعددی برآورد شده است که جزئیات آن در جدول زیر مشخص است:

جزئیات بودجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲

سهم دانش‌بنیان‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۲ افزایش یافت
امسال در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ جدولی با عنوان جدول شماره ۹ برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه سال ۱۴۰۱ درج شده است که در آن بودجه‌ای به معاونت علمی و فناوری برای مطالعات و اکتشاف آب‌های ژرف با اولویت زابل با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال و کمک به افزایش سرمایه صندوق نواوری و شکوفایی ۴.۷۰۰.۰۰۰ میلیون ریال اختصاص پیدا کرده است.

جزییات اعتبارات ردیف‌های متفرقه ۱۴۰۲ در جدول ۹

سهم دانش‌بنیان‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۲ افزایش یافت

آن طور که در مقایسه لایحه بودجه ۱۴۰۲ با بودجه مصوب سال ۱۴۰۱ مشاهده می‌شود، مبلغ اختصاص داده به معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری افزایش یافته است.

سال گذشته ۲۹.۰۸۴.۱۱۲ میلیون ریال به عنوان بودجه مصوب به صورت قانون درآمد و امسال در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ میزان ۳۶،۹۵۶،۵۲۱ بودجه به معاونت علمی و دستگاه‌های تابعه آن اختصاص یافته است.

همچنین از جمله تغییراتی که می‌توان دید اضافه شدن بخش میکرو است که با ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی بودجه‌ای مشترک دارد.

در جدول زیر مقایسه لایحه بودجه ۱۴۰۲ با مصوب سال گذشته مشخص شده است.

مقایسه لایحه بودجه ۱۴۰۲ با بودجه مصوب ۱۴۰۱

سهم دانش‌بنیان‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۲ افزایش یافت
پایان پیام/ مهر

برچسب ها: دانش بنیان شرکت های دانش بنیان لایحه بودجه 1402
ارسال نظر
آخرین اخبار