۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸
تعداد بازدید: ۱۲۳۸۶۴
ادارات کل امور مالیاتی در پایان هر ماه موظفند، میزان درآمد حاصل از وضع مالیات برصادرات مواد معدنی فلزی-غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور را در ردیف درآمدی ۱۱۰۵۱۸ اعمال نمایند.
کد خبر: ۲۶۳۹۰
کلیه درآمد‌های حاصل از صادرات صنایع مواد معدنی، فلزی و نفتی مالیلات دارد+سند
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، براساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی که در تاریخ ۲۵ دی ماه سال ۱۴۰۱ و به استناد به قانون بودجه صادر شده است، درآمد حاصل از صادرات مواد و محصولات معدنی و صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی محصولات نفتی گازی و پتروشیمی و ... در تمام نقاط کشور مشمول مالیات می‌شود.

پیرو بخشنامه مورخ ۲۸ تیر ماه سال ۱۴۰۱ سازمان امور مالیاتی در خصوص موضوع حکم بند (ث) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و با عنایت به مفاد بند (ص) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص اینکه درآمد حاصل از صادرات مواد و محصولات معدنی و صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی محصولات نفتی گازی و پتروشیمی و ... در تمام نقاط کشور مشمول مالیات می‌شود به اطلاع می‌رساند:

به منظور اجرای صحیح مفاد حکم بند (ص) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مبنی بر «تمام درآمد حاصل از این بند و همچنین بند (ت) تبصره (۶۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور مصوب  ۲۶ اسفند ماه سال ۱۳۹۹ به ردیف‌های درآمدی (۱۱۰۵۱۸) و (۱۶۰۱۷۷) و (۱۱۰۴۰۱) جدول شماره (۵) این قانون واریز و کلیه منابع جهت اجرای جهش تولید دانش بنیان و تکمیل زنجیره ارزش مطابق با جدول شماره (۲) هزینه می‌گردد...».

مأموران مالیاتی حوزه کاری حسابرسی می‌بایست به هنگام رسیدگی به پرونده‌های مالیات بر درآمد صادر کنندگان موضوع احکام فوق الذکر، ضمن تعیین ارزش کالا‌های صادراتی حسب مقررات موضوعه درآمد مشمول مالیات و میزان مالیات مربوط به صادرات کالا‌های مورد نظر (موضوع تصویب نامه‌های شماره ۱۱۷۵۱۸ تا ۵۹۱۵۶ هـ مورخ یکم دی ماه سال ۱۴۰۰ و شماره ۱۳۳۲۹۱، ۶۰۳۳۴ هـ مورخ ۲۷ مهرماه سال ۱۴۰۱ هیأت محترم وزیران) را به منظور واریز به ردیف‌های درآمدی تعیین شده به صورت جداگانه در گزارش رسیدگی تنظیمی درج نمایند.

همچنین در صورت تعدیل درآمد مشمول مالیات در مراحل رسیدگی مجدد موضوع ماده (۲۳۸) قانون مالیات‌های مستقیم و یا هر یک از مراحل دادرسی مسئول مسئولان ذی ربط و همچنین اعضای هیات حل اختلاف مالیاتی مکلفند درآمد مشمول مالیات و میزان مالیات مربوط به صادرات کالا‌های مذکور را پس از اعمال تعدیلات در متن رای صادره به صراحت مشخص نمایند.

ادارات کل امور مالیاتی در پایان هر ماه موظفند، میزان درآمد حاصل از وضع مالیات برصادرات مواد معدنی فلزی-غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور را در ردیف درآمدی ۱۱۰۵۱۸ اعمال نمایند.

مالیات ,

انتهای پیام/تسنیم

برچسب ها: مالیات
ارسال نظر
آخرین اخبار