۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: ۹۱۵۵۶
چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر به سبک و سیاق بعضی دوره‌های اول این جشنواره، افتتاحیه‌ای در تالار وحدت دارد که روز شنبه اول بهمن ماه برگزار می‌شود و طبق اعلام برگزارکنندگان، ورود برای عموم آزاد است.
کد خبر: ۲۶۴۰۹

ورود عموم به افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر آزاد شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، هرچند در سال‌های گذشته جشنواره تئاتر فجر افتتاحیه خاصی نداشت و عموما پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای باز مجموعه تئاتر شهر ارایه می‌شد، ولی امسال برگزارکنندگان جشنواره بهتر دیدند افتتاحیه را در تالار وحدت و با معرفی بخشی از برگزیدگان و نکوداشت‌های جشنواره برگزار کنند تا مراسم اختتامیه بیش از اندازه طولانی نشود.

بر همین اساس، مراسم افتتاحیه این دوره از جشنواره ساعت ۱۵ و سی دقیقه روز شنبه اول بهمن ماه همزمان با برپایی اولین روز جشنواره برگزار می‌شود و طبق اعلام برگزارکنندگان، ورود برای عموم آزاد است.

کارگردانی مراسم افتتاحیه به حامد رهنما سپرده شده است.

در این مراسم، نکوداشت دو هنرمند فقید تئاتر، علی سلیمانی، بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر و سعید تشکری نمایشنامه‌نویس و داستان‌نویس برگزار می‌شود.

معرفی برگزیدگان و منتخبان بخش‌های مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه پژوهش و رادیو تئاتر از دیگر بخش‌های این برنامه است.

از آنجاکه تا روز برگزاری افتتاحیه اعضای دو گروه از آثار بخش بین‌الملل به ایران رسیده‌اند، قرار است این بخش از مهمانان خارجی در مراسم افتتاحیه هم شرکت کنند./ ایسنا

برچسب ها: جشنواره تئاتر فجر مراسم افتتاحیه
ارسال نظر
آخرین اخبار