۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰
تعداد بازدید: ۴۵۳۵۵
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان شناخت دقیقی از ملت و سپاه ما ندارند. آنها تصور می‌کنند سپاه هم مانند نیروهای نظامی آن‌ها، یک نیروی صرفا نظامی است.
کد خبر: ۲۶۴۶۳

دشمنان شناخت دقیقی از ملت و سپاه ما ندارند/ اروپا مشت محکمی خواهد خورد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدباقر قالیباف در بامداد روز شنبه پس از حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران و دیدار با سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: دشمنان هیچ شناخت و تحلیلی در خصوص رابطه بین ملت و سپاه ندارند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: آن‌ها تصور می‌کنند سپاه هم مانند نیرو‌های نظامی آن‌ها، یک نیروی صرفا نظامی است، غافل از اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج از متن مردم و ملت است؛ چندین میلیون از ملت ما بسیجی و سپاهی هستند که تبلور اراده ملی مردم در حوزه دفاع، امنیت و محرومیت زدایی هستند.

قالیباف یادآور شد: امروز شما در هر کوی و برزنی که حضور می‌یابید، تصویر یک شهید بسیجی یا شهدای نیرو‌های مسلح وجود دارد و این نشان دهنده جایگاه مردمی این نیرو است.

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: امروز محبوب‌ترین شخصیت در بین مردم شهید سلیمانی است، شهید سلیمانی یک پاسدار است و این خطای تحلیلی از سوی اروپایی‌ها نسبت به سپاه باید اصلاح شود.

وی تاکید کرد: پارلمان اروپا باید بداند پیشنهادی که ارائه کرده نمی‌تواند واقعیت‌ها را جابجا کند؛ داعش را جبهه غرب و استکبار پشتیبانی و تجهیز کرد و آن کسی که با تروریسم جنگید و به حضور داعش در منطقه پایان داد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است؛ این حقیقتی است که اروپا نمی‌تواند آن را وارونه جلوه دهد، چرا که همه سازمان‌های بین المللی و افراد منصف به آن اذعان دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر خود اروپایی‌ها امروز حامی تروریسم هستند و پارلمان اروپا امروز از گروهک منافقین حمایت می‌کند که بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم عزیز ایران را اعم از زن و کودک تا پیر و جوان، شکنجه و ترور کردند. اگر این اقدام اروپا صورت بگیرد، قطعاً آن‌ها نیز در زمره همان تروریست‌ها محسوب شده و رفتار ما با آن‌ها در منطقه به همان نحو خواهد بود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان تصریح کرد: آن‌ها باید بدانند ما در سطحی از بازدارندگی قرار داریم که نه تهدیدات بالقوه و نه تهدیدات بالفعل هیچگونه تهدیدی برای ما محسوب نمی‌شود و همانطور که خودشان می‌دانند ما در برابر آن‌ها پاسخگو هستیم و اگر اقدامی انجام دهند مشت محکمی خواهند خورد.

قالیباف خاطرنشان کرد: امروز شورای اروپا باید تصمیم گیر باشد که می‌خواهد دریچه عقلانیت را ببندد و در جهت دفاع از تروریسم حرکت کند یا اینکه بخواهد تصمیم دیگری بگیرد. ما در مجلس شورای اسلامی آماده‌ایم با هر اقدامی که بخواهد ثلمه‌ای به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد کند و حقیقت را جابجا کند، محکم برخورد کنیم./ ایرنا

برچسب ها: محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی سپاه تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
ارسال نظر