۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: ۲۵۴۷۸۵
پس از مذاکرات پولی و بانکی موفق با مقامات بانکی عراق، گشایش های ارزی جدیدی جهت عرضه ارز در سامانه نیما صورت گرفت به طوری که بعد از یک وقفه یک ساله امروز مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو از محل منابع بانک مرکزی کشورمان در عراق در سامانه نیما عرضه و کل آن بلافاصله به فروش رفت و این فرایند طی روزهای آتی نیز تداوم خواهد داشت.
کد خبر: ۲۶۴۸۳

گشایش‌های ارزی در سامانه نیما

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، این مبلغ علاوه بر سایر تأمین ارز‌های روزانه صورت گرفته در سامانه نیما است که آمار آن هر روز اعلام می‌شود.

براساس این گزارش متعاقب سفر هیأت بانکی – تجاری کشورمان به عراق طی روز‌های اخیر و انجام مذاکرات با بانک مرکزی عراق و یکی از بانک‌های تجاری زیرمجموعه، گشایش‌های ارزی جدیدی در زمینه استفاده از منابع موجود در آن کشور پس از بیش از یک سال وقفه دوباره از سرگرفته شد و طی روز جاری از همین محل بالغ بر ۳۰۰ میلیون یورو در سامانه نیما عرضه و به طور کامل فروش رفت.

همچنین بازرگانان و تجار با این گشایش ارزی قادر خواهند بود تا ضمن تسریع در انجام فرآیند‌های تجاری و بانکی از محل منابع مربوطه در عراق تقاضا‌های ارزی خود را جهت واردات کالا‌های اساسی با سرعت بیشتر و به نحو مناسب تری پوشش دهند./ بانک مرکزی

برچسب ها: بانک مرکزی سامانه نیما ارز نیما
ارسال نظر
آخرین اخبار