۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
تعداد بازدید: ۶۹۲۵۳
سخنگوی فراجا گفت: در جلسه‌ای که فرمانده‌کل انتظامی با ریاست قوه قضاییه داشت، موضوع "سرقت‌های به‌عنف" مطرح شد و ان‌شاءالله به‌زودی شاهد تغییراتی در این حوزه خواهیم بود.
کد خبر: ۲۶۵۷۱

منتظر تغییرات در حوزه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سردار مهدی حاجیان؛ سخنگوی فراجا صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، مبنی بر اینکه برنامه راهبردی فراجا در دور جدید فرماندهی این نیرو برای کاهش "سرقت‌های به‌ عنف و جرائم خشن" چیست، اظهار کرد: در جلسه‌ای که فرمانده‌کل انتظامی با ریاست قوه قضاییه داشت، این موضوع مطرح شد و ان‌شاءالله به‌زودی شاهد تغییراتی در این حوزه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه فرماندهان پلیس راهکار برای کاهش سرقت‌های به‌عنف دارند، گفت: بر اساس جلسات برگزارشده باید بگویم که مسئولان قضایی در این زمینه همکاری بیشتری با پلیس دارند که به‌زودی اعلام می‌شود.

سخنگوی فراجا گفت: بر اساس مناسبات تقویمی، طرح‌هایی را هرساله برای آخر سال اجرا می‌کنیم و درباره چهارشنبه پایان سال و مراجعه مردم به بازار تمهیداتی اندیشیده شده است.

حاجیان ادامه داد: با کنترل هوشمند و ضمن همکاری پلیس با اتحادیه‌ها، برنامه‌های ما برای آخر سال انجام می‌شود و این اطمینان را می‌دهیم که هیچ مشکلی در مرز، شهر، روستا‌ها و بازار نخواهیم داشت و همکاری لازم برای تمام طرح‌های ابلاغی وجود دارد.

وی گفت‌: در اغتشاشات اخیر دشمن سعی در ارسال اسلحه به کشور داشت که این توطئه‌ها خنثی شد و ۹ هزار و ۳۰۰ قبضه اسلحه کشف و ضبط شد و اکنون ورود اسلحه به کشور روند کاهشی دارد و اوضاع در کنترل است.

سخنگوی فراجا ضمن محکومیت اقدام اخیر اتحادیه اروپا گفت: سپاه اقدامات جهان‌شمول دارد و مطابق با قانون اساسی سپاه پاسداران جزو نیروی نظامی است و خلاف مقررات قواعد بین‌الملل است که بخواهند آن را در گروه تروریستی قرار دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: تعداد ۴ هزار و ۵۶۰ نفر از محکومان فراری که به زندان‌ها بازنگشته بودند، شناسایی و تحویل دستگاه قضایی شدند.

حاجیان همچنین ابراز کرد: ۳۸۷ فقره از تارنما‌هایی که در حوزه تقلب کنکور فعالیت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند؛ برخی از این افراد ادعا می‌کردند که سؤال‌ها را دارند، اما پلیس آن‌ها را شناسایی و دستگیر کرد.

سخنگوی فراجا گفت: در ۱۰ ماهه امسال، ۸۰۰ هزار خدمت مشاوره‌ای در مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها به مردم ارائه شده است و بیش از ۳۴ هزار پیام برای مخاطبان خاص خود صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: اغتشاشات در مأموریت‌های پلیس تأثیرگذار بود و بخشی از انرژی پلیس را از مأموریت‌های اصلی خود گرفت؛ متأسفانه شاهد افزایش ۴ درصدی در حوزه سرقت بودیم البته بیش از ۶۲ درصد سرقت‌ها کشف شد./ تسنیم

برچسب ها: فراجا سرقت مسئولان
ارسال نظر
آخرین اخبار