۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: ۱۱۰۳۳۴
عضو کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد؛
عضو کمیسیون بهداشت از ارجاع طرح استیضاح بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت با ۵۹ امضا به کمسیون متبوعش خبر داد.
کد خبر: ۲۶۵۷۵

ارجاع استیضاح وزیر بهداشت به کمیسیون مربوطه/ آقای عین‌اللهی در اولین جلسه حضور یابد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، عبدالحسین روح‌الامینی عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از ارجاع طرح استیضاح بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت و درمان به کمسیون بهداشت خبر داد.

وی افزود: طبق آیین نامه پس از ارجاع طرح استیضاح به کمسیون وزیر مربوطه یک هفته فرصت دارد تا در کمسیون حضور یابد لذا با توجه به اینکه روز گذشته استیضاح به کمیسیون ارجاع شده وزیر باید در اولین جلسه که یکشنبه هفته آینده است در کمسیون حضور یابد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر بهداشت با ۵۹ امضا به کمسیون بهداشت ارجاع شده است، ادامه داد: بنابراین آقای عین اللهی باید در اولین جلسه کمسیون حضور یافته و با حضور متقاضیان، پیرامون محور‌های استیضاح توضیحاتی ارائه دهد.

روح‌الامینی بیان کرد: پس از برگزاری جلسه هیئت رئیسه کمسیون جمعبندی نشست را در قالب گزارشی به هیئت رئیسه مجلس ارائه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، بر اساس ماده ۲۲۰ آیین‌نامه داخلی مجلس نمایندگان مجلس مى توانند، با در نظر گرفتن اصل هشتاد و نهم (۸۹) قانون اساسى، وزیر یا هیأت وزیران را استیضاح کنند. استیضاح وقتى قابل طرح در مجلس است که به امضاى حداقل ده نفر از نمایندگان برسد./ باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: استیضاح وزیر بهداشت بهرام عین‌اللهی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
ارسال نظر