۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: ۶۲۳۳۱
وزیر صمت دولت سیزدهم اعلام کرد تا کنون ۷۰ هزار ثبت سفارش برای واردات خودرو انجام شده است.
کد خبر: ۲۶۵۷۹

یک روز تا پاگشای محصولات وارداتی /ثبت ۷۰ هزار سفارش برای واردات خودرو

 

پاس رونالدینیویی در بازار خودرو‌های وارداتی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، برنامه ریزی برای عرضه خورو‌های وارداتی نهایی شد.  برهمین اساس اولین عرضه خودرو‌های وارداتی برای فردا ۴ بهمن ماه سال جاری از مسیر بورس کالا برنامه ریزی شده است.  

چانگان پیش قراول خودروهای وارداتی شد

بر اساس مصوبات جلسه ویژه پیگیری برنامه‌های اولویت‌دار دولت، قرار است محصولات چانگان به عنوان پیش قراولان خودروهای وارداتی بعد از بیش از چهار سال از مرز گذشته و به بازار عرضه شوند.

در حالی شاهد آفتابی شدن  محصولات برند چینی چانگان در جاده بورس کالا هستیم که با توجه به انتشار خبار واردات محصولات دو برند کره ای کیا و هیوندایی مصرف کنندگان منتظر بودند تا محصولات این دو برند اولین خودروهایی باشند که از خط پایان ورود خودرو به بازار گذر می کنند.

این اتفاق که توسط سیاست گذار خودرویی رقم خورده و چانگان جایگزین خودرو‌های کره‌ای روی تابلوی بورس کالا شد بی شباهت به پاس‌های بازیکن بزریلی یعنی رونالدینیو نیست. این هافبک تهاجمی سابق بارسلونا عادت داشت به جهت مخالفی که پاس می‌دهد نگاه کند. یعنی زمانی که قصد داشت به چپ پاس دهد به راست نگاه می‌کرد و با این شگرد می‌توانست مدافعان حریف را گول بزند.

خبر خوش وزیر صمت
پیشنهادات برای بهبود واردات خودرو

آن طور که از جزییات جلسه پیگیری برنامه‌های اولویت‌دار دولت به گوش می‌رسد وزیر صمت در جلسه یاد شده چند پیشنهاد را برای بهبود واردات خودرو مطرح کرد.

امکان استفاده از ارز با منشا تامین خارجی و همچنین دریافت مجوز برای قیمت گذاری خودرو‌های وارداتی در گمرک پیشنهاد‌های مطرح شده از سوی وزیر صمت بود.

خبر خوش وزیر

البته فاطمی امین در این جلسه از یک خبر خوش نیز رونمایی کرد. وزیر صمت دولت سیزدهم اعلام کرد تا کنون ۷۰ هزار ثبت سفارش برای واردات خودرو انجام شده است.

با توجه به تعداد اعلامی ثبت سفارش‌ها به نظر می‌رسد سیاست گذار خودرویی بتواند به هدف گذاری خود مبنی بر واردات ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال ۱۴۰۱ جامه عمل بپوشاند؛ بنابراین ۴ بهمن ماه سال جاری را باید به عنوان روز پاگشایی محصولات وارداتی نام گذاری کرد./اقتصاد نیوز 

برچسب ها: بورس کالا خودرو دولت واردات واردات خودرو
ارسال نظر