۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: ۷۱۰۵۴
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه سازمان آموزش و پرورش استثنایی مانند کلیت وزارت آموزش و پرورش به لحاظ مالی در مضیقه است؛ گفت: متأسفانه در کمبود اعتبار دانش آموزان استثنایی مستثنی نشده‌اند.
کد خبر: ۲۶۶۰۹

وزارت آموزش و پرورش به لحاظ مالی در مضیقه است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، صادق ستاری فرد معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به این سوال که چرا در بودجه امسال توجه چندانی به دانش آموزاناستثنایی نشده است؛ گفت: یکی از مصادیق برقراری عدالت تربیتی در آموزش و پرورش توجه به دانش آموزان استثنایی و ایجاد سازمان آموزش و پرورش استثنایی بود؛ نیاز‌های این دانش آموزان با دانش آموزان دیگر متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه این دانش آموزان نیاز‌های خاصی دارند، گفت: آموزش این افراد نیازمند تجهیزات خاصی است و این دانش آموزان نیاز‌های بهداشتی و تغذیه ویژه‌ای دارند.

ستاری فر با بیان اینکه قطعاً هدف در آموزش و پرورش استثنایی تنها آموزش سواد خواندن یا نوشتن این دانش آموزان نیست؛ گفت: آموزش و پرورش به دنبال بهزیستی این دانش آموزان است؛ یعنی آموزش و پرورش فرصتی است که این کودکان خاص چگونه زیستن و بهزیستن را فرا بگیرند و این ارزش‌ها و قابلیت‌ها در وجودشان نهادینه شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه سازمان آموزش و پرورش استثنایی مانند کلیت وزارت آموزش و پرورش به لحاظ مالی در مضیقه است؛ گفت: متأسفانه در کمبود اعتبار دانش آموزان استثنایی مستثنی نشده‌اند؛ حقیقتاً در این موضوع مانند نوسازی مدارس خیرین کمک زیادی به وزارت آموزش و پرورش کردند.

وی افزود: اعتبار خوبی برای سازمان آموزش و پرورش استثنایی از محل صرفه جویی یارانه‌ها پیش بینی شد امسال هم این سهم اختصاص پیدا کرد، اما برای بودجه سال آینده این ردیف را حذف کردند؛ پیشنهاد ما هم احیای همین مورد بود؛ به اضافه پیشنهاد اضافه کردن یک درصد از درآمد‌های هدفمندی یارانه‌ها برای آموزش و پرورش که اگر محقق شود یکی از موضوعات هزینه‌ای ما آموزش و پرورش استثنایی و توجه ویژه به این دانش آموزان است./ مهر

برچسب ها: وزارت آموزش و پرورش صادق ستاری فرد سازمان آموزش استثنایی
ارسال نظر
آخرین اخبار