۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: ۹۴۲۶۵
شرکت نوکیا یک توافق جدید چند ساله با سامسونگ امضا کرده است که بر اساس آن، پرداخت‌هایی به نوکیا انجام خواهد شد.
کد خبر: ۲۶۶۵۲

امضای توافقنامه‌ای جدید بین شرکت نوکیا و سامسونگ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، شرکت فنلاندی نوکیا در بیانیه‌ای اعلام کرد این توافق پس از انقضای توافق قبلی در پایان سال ۲۰۲۲ انجام شده و ابداعات اساسی در فناوری نسل پنجم (۵ G) و فناوری‌های دیگر را پوشش می‌دهد.

سامسونگ از اول ژانویه، پرداخت‌هایی به نوکیا خواهد داشت؛ اما جزئیات بیشتر مربوط به این توافق، فاش نشده و مفاد آن محرمانه اعلام شده است.

جنیفر لوکاندر، رئیس بخش فناوری‌های نوکیا در این باره گفت: از این که به توافق دوستانه دست یافتیم، خردسندیم. این توافق به هر دو شرکت آزادی برای نوآوری می‌دهد و منعکس کننده قدرت مجموعه امتیاز‌های انحصاری نوکیا، چند دهه سرمایه‌گذاری در تحقیقات و توسعه و مشارکت در استاندارد‌های سلولاری و فناوری‌های دیگر توسط این شرکت فنلاندی است.

مجوزدهی در نوکیا، در طول یک دهه گذشته از زمانی که این شرکت، تولید تلفن‌های همراه را متوقف کرد و به تجهیزات شبکه و مالکیت معنوی معطوف شد، اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

این شرکت همچنان اتکای بالایی به دریافت حق امتیاز نوآوری‌هایش که در بازار تلفن هوشمند جهانی استفاده می‌شوند، دارد؛ اما در سال‌های اخیر به سمت منابع دیگر درآمد مالکیت معنوی رفته و از خودروسازان برای استفاده از نوآوری‌هایش، حق امتیاز دریافت می‌کند.

نوکیا که قرار است گزارش درآمد سالانه خود را پنجشنبه هفته جاری منتشر کند، اعلام کرد این توافق با دورنمایی که پیش از این افشا شده بود، هماهنگ است.

نوکیا در دسامبر قرارداد صدور مجوز استفاده از امتیاز انحصاری با شرکت هوآوی را تمدید کرد؛ اما هنوز با دو شرکت سازنده تلفن هوشمند چینی اوپو و ویوو به توافق نرسیده است./ باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: شرکت نوکیا شرکت سامسونگ تفاهمنامه همکاری
ارسال نظر