۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
تعداد بازدید: ۸۷۱۹۴
شهردار منطقه ۱۸ گفت: برابر ضوابط شهرسازی بیش از ۲۳ هزار متر مربع از ابنیه‌های اعیانی غیرمجاز واقع در اراضی زراعی را تخریب و به حالت اولیه بازگردانده شدند.
کد خبر: ۲۶۶۵۷

بیش از ۲۳ هزار متر از ویلاهای اعیانی غیرمجاز تخریب شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدجواد خسروی؛ شهردار منطقه ۱۸ اظهار کرد: بنا بر رصد‌های هوایی از اراضی زراعی بخش حریم با کواد کوپتر و در پی هنجارشکنی برخی افراد فرصت‌طلب در سنوات گذشته برای احداث مستحدثات و ابنیه‌های اعیانی در این فضاها، بلافاصله اقدامات قضایی و حقوقی در مراجع ذی‌ربط صورت و مجوز تخریب این امکان اخذ شد.

خسروی گفت: برابر ضوابط شهرسازی، بیش از ۲۳ هزار متر مربع از ابنیه‌های اعیانی غیرمجاز واقع در اراضی زراعی را تخریب و به حالت اولیه بازگردانده شده است.

وی ادامه داد: پس از اخذ مجوزات لازم و هماهنگی با مراجع قضایی، انتظامی و جهاد کشاورزی، با تجهیزات کامل به اراضی واقع در شهرک‌های شمس‌آباد و فیروز بهرام اعزام و مساحتی نزدیک به ۲۳۳۰۰ متر مربع از ابنیه‌های اعیانی غیرمجاز را تخریب کردند.

خسروی اضافه کرد: طی این اقدام و بر مبنای ضوابط شهرسازی، تعداد ۹ باغ ویلا، چهار مورد دیوارکشی، سه مورد استخر و ۲ مورد محوطه‌سازی و سکو با بسیج تمامی عوامل دخیل تخریب شدند.

شهردار منطقه ۱۸ تأکید کرد: مدیریت شهری در بخش حریم با هیچ احدی چه در جایگاه حقیقی و چه در جایگاه حقوقی مماشات نداشته و همواره بر حفظ ماهیت اراضی زراعی و فضای سبز به عنوان تنفسگاه پایتخت اصرار دارد./ تسنیم

برچسب ها: ویلا تخریب شهرداری تهران
ارسال نظر
آخرین اخبار