۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
تعداد بازدید: ۶۱۷۰۸
هنرمندان و فیلم‌سازان ایران و سوریه در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت همکاری خواهند کرد.
کد خبر: ۲۶۶۶۷

همکاری‌های مشترک دو کشور در عرصه سینمای مقاومت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، هیئت عالی رتبه هنری و رسانه‌ای از کشور سوریه به ریاست دکتر احمد ضوا دستیار وزیر فرهنگ کشور سوریه با حضور در ایران با سیدمحمد حسینی مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، جلال غفاری قدیر دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، احمدرضا درویش نویسنده و کارگردان سرشناس سینمای ایران و دکتر محمدعلی مومنی‌ها دبیر بخش بین الملل جشنواره دیدار و گفتگو کردند. همکاری ایران و سوریه در عرصه سینمای مقاومت

در این دیدار که در شهرک سینمایی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار شد، طرفین نسبت به همکاری‌های مشترک در عرصه تولیدات سینمایی، فیلم‌های مستند، کوتاه، سریال که بیانگر مسائل مشترک منطقه و خاورمیانه و محور مقاومت اسلامی است به گفتگو و تبادل نظرپرداختند.

در این دیدار دکتر احمد ضوا بر اهمیت تولید فیلم‌ها و سریال‌های مشترک بین دو کشور تاکید کرد و گفت: بیان واقعیتی را که کشور سوریه و مردم سوریه در جریان جنگ تروریستی که هدف آن محو هویت و نابودی تمدن سوریه بود یک ضرورت است و صنعت فیلم سازی، نقشی هدفمند در انتقال تصویر واقعی از آنچه در سوریه می‌گذرد و پیامد‌های مختلف ناشی از اقدامات قهری غرب علیه مردم سوریه و در مواجهه و تقابل با رسانه‌های گمراه کننده غربی دارد.

در ادامه این دیدار سید محمد حسینی مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفت: در خصوص تولیدات سینمایی در قالب‌های تولید فیلم‌های کوتاه، بلند و مستند به ویژه در حوزه مقاومت، تجارب و ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که می‌توان با تجمیع ظرفیت‌ها و بهره بردن از امکانات دو کشور تولیدات مناسب و استانداردی را در حوزه سینمای مقاومت تولید کرد.

در این دیدار جلال غفاری قدیر دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت نیز با بیان اینکه به طور ویژه از هنرمندان سوری برای شرکت در جشنواره فیلم مقاومت که سال آینده در تهران برگزار می‌شود دعوت می‌شود، گفت:جشنواره فیلم مقاومت به عنوان یک جریان مستمر و پویای فرهنگی هنری در جهان اسلام مطرح است و ظرفیت‌هایی که در این دیدار ایجاد شده است می‌تواند منشا ثمرات و برکات بسیارخوبی برای فیلمسازان ایرانی و سوری باشد.

وی افزود: ما در این جشنواره آمادگی کامل داریم تا از تمام ظرفیت‌های مشترک در جهت تقویت ابعاد بین المللی و تولیدات جهانی سینمایی با موضوع مقاومت حمایت کنیم.

در بخشی از این دیدار هیئت سوری از لوکیشن مختلف فیلم‌ها و سریال‌های تاریخی ساخته شده و در حال تولید در شهرک سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح بازدیدکردند.

هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح در بخش‌های اصلی، دفاع مقدس، نسل روایت، روایت قلم، نقد و پژوهش و جهان بدون اسرائیل اسفندماه سال جاری در خلیج فارس برگزار خواهد شد و علاقمندان می‌توانند تا ۲۳بهمن ۱۴۰۱ آثار خود را از طریق تارنمای جشنواره به نشانی www.iranmff.com ارسال نمایند./ صدا و سیما

برچسب ها: جشنواره ایران و سوریه مقاومت همکاری
ارسال نظر