۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: ۷۴۵۸۸
عضو هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه این بانک در سال جاری نزدیک به ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کرده است، گفت: تسهیلات‌دهی بانک مسکن در بخش ودیعه مسکن با رشد ۱۰ برابری نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده است.
کد خبر: ۲۶۶۶۹

پرداخت نزدیک به ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش ودیعه مسکن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، صابر عسکرپور عضو هیات مدیره و معاون امور مالی بانک مسکن، گفت: بانک مسکن تا انتهای دیماه سال ۱۴۰۱ تعداد ۷ هزار و ۴۵۲ فقره تسهیلات ودیعه مسکن نزدیک به ۳ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.

وی افزود: این میزان تسهیلات‌دهی بانک در بخش ودیعه مسکن از رشد بیش از ۱۰ برابری این نوع تسهیلات‌دهی در مقایسه با مقطع مشابه سال گذشته حکایت دارد.

عضو هیات مدیره بانک مسکن تصریح کرد: بانک مسکن بیشتر به فکر خانه‌دار کردن مردم است و بر همین اساس مشارکت جدی در طرح نهضت ملی مسکن داشته و در این بخش تاکنون قرارداد بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را منعقد ساخته که مبلغ تسهیلات منعقده به حدود ۷۰۰ هزار میلیارد ریال می‌رسد.

عسکرپور با اشاره به ظرفیت بالای سرمایه گذاری در حوزه مسکن گفت: بازار مسکن با توجه به نیاز انباشته و سالانه مسکن که بخشی از آن از گذشته و بخش دیگر نیز با توجه به نیاز آینده ایجاد می‌شود یکی از بازار‌های مهمی است که به سرمایه نیاز دارد که بخش اعظم آن باید از سوی مردم و جمع آوری سرمایه‌های سرگردان تامین شود.

وی افزود: در حالی که نیاز انباشته مسکن در کشورمان به طور فزاینده بالا می‌رود برخی از کشور‌های همسایه در این حوزه برای خود بازارسازی کرده‌اند و بخشی از سرمایه‌های کشورمان از جمله سرمایه خرد مردمی و سرمایه گذاران بزرگ به این کشور‌ها برای خرید مسکن و ساخت و ساز جذب شده‌اند.

عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: از این رو باید راهکار‌های مختلف جذب سرمایه‌های خرد برای سرمایه‌گذاری در بخش گسترده بازار مسکن بررسی و به کار گرفته شود. تسهیلات‌دهی بانک مسکن در سال جاری که در کمتر از ۱۰ ماه از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت و این میزان تسهیلات‌دهی بانک نزدیک به دو برابر سال گذشته است به خوبی نشان می‌دهد که بازار مسکن به چه میزان ظرفیت و پتانسیل سرمایه‌گذاری دارد؛ این درحالی است که بیش از ۹۰ درصد تسهیلات دهی بانک مسکن در بخش مسکن بوده است./ بانک مسکن

برچسب ها: بانک مسکن تسهیلات ودیعه مسکن تسهیلات بانکی
ارسال نظر