۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: ۱۰۹۱۵۵
مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شمار موارد مثبت ابتلا به بیماری کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی نسبت به ماه گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۲۷۹۶۲

ابتلا به کرونا در این استان ۱۲ درصد افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، دکتر محمدحسن درخشان، گفت: در روز‌های اخیر با افزایش ابتلا به کرونا میزان مراجعه به مراکز منتخب کرونا و انجام آزمایش کووید ۱۹ در این مراکز بیشتر شده است به گونه‌ای که آمار موارد مثبت ابتلا به کرونا که در ماه قبل سه درصد بود، اکنون به ۱۵ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد مناطق با وضعیت نارنجی کرونایی در استان نیز افزایش یافته و چهار شهرستان "سبزوار، ششتمد، کاشمر و کوهسرخ" هم در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند، ادامه داد: ۱۰ شهرستان استان نیز شامل باخرز، بجستان، بردسکن، خلیل آباد، رشتخوار، فریمان، قوچان، گناباد، نیشابور و زبرخان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه بحران کرونا نه تنها به پایان نرسیده، بلکه به آمار مبتلایان به آن افزوده شده است که در این شرایط رعایت تمامی نکات بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک بسیار مورد تاکید است.

وی با اشاره به بستری شدن ۲۷ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه در شبانه روز گذشته، گفت: هم اکنون ۳۳ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری و تحت درمان هستند.

دکتر درخشان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ بیمار مبتلای قطعی در استان شناسایی شدند و خوشبختانه در این مدت، هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون یک میلیون و ۹۴۵ هزار آزمون آزمایشگاهی در این مجموعه انجام شده است و ۵٣۰ هزار بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با پرهیز دادن هم استانی‌ها از برگزاری دورهمی‌های شلوغ، نادیده گرفتن توصیه‌ها در اعیاد پیش‌رو و برپایی مجالس عروسی با جمعیت زیاد و بدون استفاده از ماسک، که می‌تواند زمینه انتشار بیش از پیش ویروس کرونا را فراهم سازد، عنوان کرد: تاکید داریم که هموطنان قبل از شرکت در آیین‌های جشن و مهمانی و نیز سفر‌های نوروزی، نسبت به دریافت دُز یادآور کرونا اقدام کنند.

دکتر درخشان با اشاره به اینکه متأسفانه برخی از شهروندان، علیرغم ابتلا به کرونا، به گمان ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا به مراکز منتخب کرونا مراجعه نمی‌کنند و تنها زمانی که وضعیتشان بدتر می‌شود مراجعه مستقیم به بیمارستان دارند، اضافه کرد: توصیه می‌شود در صورت داشتن کوچکترین علائم بیماری‌های تنفسی به این مراکز مراجعه کنند و نیز برای گذراندن دوره درمان در خانه مانده و از حضور در جمع‌های مختلف پرهیز کنند./ ایرنا

برچسب ها: بیماری کرونا خراسان رضوی رنگ‌بندی کرونایی
ارسال نظر
آخرین اخبار