۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: ۶۸۸۰۲
محمدرضا اسلاملو گفت: جشنواره فیلم مقاومت باید راهنما و راهگشا باشد به این معنا که می‌تواند از ظرفیت‌های تجهیزاتی و اندیشه‌ای خود استفاده کند تا فیلم‌هایی شاخص تولید کند.
کد خبر: ۲۸۰۲۳

جشنواره فیلم مقاومت باید راهگشا باشد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدرضا اسلاملو در حاشیه کارگاه آموزشی هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت گفت: حتی اگر یک نفر هم در این کارگاه‌ها به مسیر تازه‌ای هدایت شود موفق عمل کرده‌ایم.

اسلاملو در ادامه تصریح کرد: برگزاری جشنواره فیلم مقاومت به هر شکلی مایه دلگرمی است چرا که کم و بیش نتایجی موثر و مانا خواهد داشت.

وی افزود: این جشنواره خانه بسیاری از سینماگرانی است که این روز‌ها حرفی برای گفتن دارند و آثار درخور و قابل توجهی را خلق کرده‌اند.

اسلاملو افزود: رویکرد تازه جشنواره فیلم مقاومت در صورتی که مسرانه راه خود را ادامه دهد و برنامه‌ریزی‌های لازم برای دست‌یابی به اهدافش را داشته باشد بی‌شک به اتفاقی نو ختم خواهد شد که لازمه و نیاز روز سینمای مقاومت است. این در حالیست که اگر می‌خواهد به چنین دستاورد مهمی دست پیدا کند لازم است تا خرد جمعی را به کار گیرد.

وی ادامه داد: طرح و برنامه ریزی‌های دقیق و بلند مدت می‌تواند راهی برای متمایز شدن جشنواره باز کند و برای این کار باید از ظرفیت‌های مشورتی با نظریه پردازان به طرح جامعی دست یابد و بر اساس آن گام بردارد تا دنیای تازه‌ای در سینمای ایران و جهان شکل گیرد.

این استاد پیشکسوت سینمای کشور افزود: جشنواره فیلم مقاومت باید راهنما و راهگشا باشد به این معنا که می‌تواند از ظرفیت‌های تجهیزاتی و اندیشه‌ای خود استفاده کند تا فیلم‌هایی شاخص تولید کند.

اسلاملو در ادامه گفت: این جشنواره می‌تواند سالانه با ساخت دو فیلم سینمایی درجه یک متناسب با نیاز روز داخل و خارجی الگوی مناسبی برای شرکت کنندگان خود باشد به این ترتیب علاقه‌مندان به حضور در این رویداد به مسیری که باید هدایت می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به مدت زمان کوتاه هر یک از کارگا‌های آموزشی جشنواره گفت: شک نکنید که هر یک از حاضرین در این این کارگاه‌ها با اتمام جشنواره دیگر آن هنرمند قبل نیستند چرا که بسیاری آموخته و کسب تجربه کرده اند. اینکه هر کارگاه نهایتا یکساعت است خللی در اثرگذاری آن ایجاد نمی‌کند و حتی اگر فقط یک نفر از شرکت‌کنندگان به دنیای تازه‌ای دست پیدا کند و درچه نویی به رویش باز شود کافی است.

اسلاملو افزود: دورهمی سینماگرانی که به هر نحو حرکتی به سوی سینمای مقاومت کرده اند در این جا خود به تنهایی دنیایی از تاثیرات مثبت برای آینده جشنواره و سینمای کشور دارد که نمیتوان آن را نادیده گرفت. هنرمندان حوزه مقاومت در بخش‌های گوناگون فیلمسازی به لطف جشنواره دور هم جمع شدند تا از دانش و توانایی‌های یکدیگر باخبر شوند و شاید ساخت اثر تازه‌ای را با هم آغاز کنند.

وی در پایان گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت باید به روز عمل کند و از تاریخ دور فاصله بگیرد چرا که «مقاومت» واژه‌ای است پر معنا از مجموعه گفتمان‌هایی که محور‌های بسیاری را در خود جای می‌دهد.

گفتنی است هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت به دبیری جلال غفاری قدیر تا ۱۷ اسفند در سواحل نیلگون خلیج فارس درحال برگزاری است./ تسنیم

برچسب ها: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت جشنواره
ارسال نظر
آخرین اخبار