۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: ۸۴۳۷۱
سلیم غفوری بیان کرد: نباید سیاست‌هایی که در حوزه پلتفرم‌ها و شبکه نمایش خانگی اعمال می‌شود، تصور شود که جنبه سلبی دارد اتفاقاً با رعایت اینها می‌توان مسیری را پیش برد که حقوق کاربر زیر سوال نرود و بازی دو سر باخت برای کاربر و پلتفرم نباشد.
کد خبر: ۲۸۰۸۶

سیاست‌های حوزه شبکه خانگی سلبی نیست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سلیم غفوری قائم مقام معاون سیمای رسانه ملی طی بازدید از غرفه‌های نمایشگاه رصتا گفت: در سال‌های اخیر بحث پلتفرم‌های انتشار خیلی گسترش پیدا کرد که البته روند جهانی است که در کشور ما هم رو به رشد بود.

وی با اشاره به قابلیت‌های متنوع این پلتفرم‌ها اضافه کرد: برخی از پلتفرم‌های انتشار چند کاربری شده‌اند و همه چیز منتشر می‌کنند این نمایشگاه هم این قابلیت‌ها را معرفی می‌کند تا مردم و سیاستگذاران بیشتر با این موارد آشنا شوند.

غفوری با اشاره به روند رو به توسعه وی او دی‌ها یادآور شد: گسترش پلتفرم‌ها در دنیا هم یک روند جهانی است، فضای برودبند رو به گسترش است و از فضای سنتی یا برودکست پیشی گرفته است. در کشور ما هم برای سیاست گذاری باید فکر کرد تا تعامل بین پلتفرم‌های انتشار و سیاستگذار درست شکل بگیرد.

قائم مقام معاون سیمای رسانه ملی درباره سیاستگذاری‌ها در این حوزه و تاکید بر اینکه بیشتر ایجابی است تا سلبی تصریح کرد: همانطور که در وزارت ارشاد معاونت مطبوعاتی را داریم و سیاستگذاری این حوزه را دارد رسانه‌های مکتوب هم کار خود را جلو می‌برند، اما لازم است تابع چارچوب و سیاست مشخصی باشند تا به تنش و چالشی نرسند.

وی اضافه کرد: برخی تنش‌ها ممکن است باعث شود جامعه واکنش منفی نشان دهد و هم ابعاد حقوقی پیدا کند اگرچه چند سالی از حضور پلتفرم‌ها گذشته است، اما چون هنوز این رسانه‌ها نوپا هستند باید سیاست درست شکل بگیرد.

غفوری تصریح کرد: نقش این سیاست‌ها تعادلی است که بتواند کار را به درستی پیش ببرد و هم موجب ضرر‌های بعدی برای طرفین نشود. نباید تصور شود سیاست‌ها جنبه سلبی دارد اتفاقاً با رعایت این‌ها می‌توان مسیری را پیش برد که حقوق کاربر زیر سوال نرود و بازی دو سر باخت برای کاربر و پلتفرم نباشد./ مهر

برچسب ها: صدا و سیما ساترا رسانه ملی
ارسال نظر