۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: ۹۲۱۸۶
آیین کلنگ زنی نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در شهرری برگزار شد .
کد خبر: ۲۸۰۹۸

اولین بیمارستان دندانپزشکی کشور ساخته می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، دکتر عبدالرضا پازوکی رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در آیین کلنگ زنی نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور گفت: امکان ساخت این بیمارستان در منطقه ۲۲ تهران در حاشیه دریاچه چیتگر نیز وجود داشت، اما بنا بر رسالت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصمیم گرفته شد تا در جنوب تهران و در شهرری ساخته شود.

دکتر پازوکی با بیان اینکه همه دانشکده‌های دندانپزشکی در مناطق بالای تهران قرار دارند، افزود: ساخت نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در شهرری یک اقدام جهادی برای پاسخگویی به نیاز مردم جنوب شهر پایتخت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: هنوز بودجه‌ای برای این طرح از دولت گرفته نشده است، اما ما خود را موظف به اتمام آن در بازه زمانی دو سال و نیم آینده می‌دانیم. نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور ساخته می‌شود

دکتر پازوکی افزود: هم اکنون ۱۳۵ طرح نیمه تمام در دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود دارد که تمامی آن‌ها در اولویت هستند، اما با این وجود ساخت بیمارستان دندانپزشکی را به دلیل اهمیت «بهداشت و سلامت دهان و دندان» و نیاز مبرم اهالی شهرری شروع می‌کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه برای اتمام این طرح حمایت دولت، مجلس و همچنین خیرین سلامت نیاز است، افزود: خدمات دندانپزشکی با وجود گران بودن تحت پوشش بیمه‌ها نیست و این دلیلی برای مراجعه نکردن افراد به دندانپزشک می‌شود.

دکتر پازوکی گفت: با راه اندازی بیمارستان دندانپزشکی، خدمات تخصصی و فوق تخصصی با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت ارائه خواهد شد.

در آیین کلنگ زنی این بیمارستان دکتر علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سیدعلی یزدی خواه نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس حضور داشتند.

نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در ده طبقه و مساحتی بالغ بر ۲۸ هزار مترمربع در بیمارستان فیروزآبادی شهرری ساخته می‌شود./ دانشگاه علوم پزشکی ایران

برچسب ها: دندانپزشکی شهر ری دانشگاه علوم پزشکی
ارسال نظر
آخرین اخبار