۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
تعداد بازدید: ۱۶۲۰۱۲
آیین پایانی هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت، روی عرشه کشتی در خلیج فارس برگزار شد.
کد خبر: ۲۸۱۳۸

برگزیدگان هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت معرفی شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مراسم اختتامیه این جشنواره بر عرشه شناوری برگزار شد که در اسکله پارس عسلویه پهلو گرفته بود. هادی مقدم دوست، لیلی عاج، عبدالحمید قدیریان، هوشنگ جاوید، ابراهیم اصغری، مصطفی شوقی، محسن علی اکبری، بهروز افخمی، محمدرضا شرف‌الدین، سعید سعدی، محسن قصابیان، مهدی فرجی، محمدحسین لطیفی، شهاب اسفندیاری و روح‌الله سهرابی، ازجمله هنرمندان، سینماگران و مدیران سینمایی حاضر در مراسم بودند.

تقدیر از عضوی از خاندان رییس علی دلواری و تقدیر از حبیب والی نژاد تهیه‌کننده آثار سینمایی با موضوع دفاع مقدس که سابقه مدیریت در این حوزه را هم دارد، با حضور سردار حسین سلامی فرمانده سپاه سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه از دیگر بخش‌های آیین پایانی هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت بود.

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران نیز در سخنانی، تصویر، فیلم و هنر را سلاحی بسیار کارآمد توصیف کرد. برای نمونه اگر تصویر نبود، جنگ‌های ما در فلسطین طولانی‌تر می‌شد. بر همین اساس معتقدیم که رژیم صهیونیستی چه با انفجار ساختمان رسانه‌ها و چه با تک تیرانداز، از اهالی تصویر انتقام گرفت تا آن‌ها را از عرصه نبرد‌های عصر جدید، به نفع خود حذف کند. این درحالی است که دوسوم رسانه‌های مهم جهان جزو ماشین تبلیغاتی آنهاست. ما امکانات آت‌ها را نداریم، اما با امکانات ساده مان و با تصویر بدون روتوش و مونتاژ آن‌ها را شکست می‌دهیم.

برگزیدگان هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به شرح زیر معرفی شدند:

در بخش بهترین پژوهش و نقد، سیدمحمد سلیمانی تقدیر و شیرین زارع پور برگزیده این بخش شد.

افروز باوفا نیز در بخش پایان‌نامه تقدیر و امیرعباس محمدی فشارکی به‌عنوان برگزیده معرفی شد.

در بخش نسل روایت (جایزه شهید محسن حججی) نیز الناز سعادت دوست، حسین رسولی، سعید خیری، آراز جعفرپور، سروش کشاورز و آنیسا هراتی پور به عنوان برگزیده معرفی شدند.

در بخش چشم‌انداز فیلم‌های کوتاه با هزینه کم هم جمال احمدی و محمد علیزاده برگزیده شدند.

اما جایزه فیلم بلند اقتصادی (با هزینه کم) هم به محمدحسین حقیقت تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلم داستانی کوتاه نسل روایت اثری برگزیده نشد، اما محمد مجیدپور برگزیده مستند کوتاه شد.

اما در بخش پویانمایی نسل روایت، معصومه عربخانی تقدیر و احمد حیدریان برگزیده شد.

جایزه امیدبخش‌ترین فیلم بخش نسل روایت هم به فاطمه قربانعلی اهداء شد.

در بخش جهان بدون اسراییل (جایزه شهید عماد مغنیه)، در قسمت مستند بلند، از احسان شادمانی و عامر شمالی تقدیر شد.

جایزه بهترین مستند بلند هم به عبدالرضا پناهی داده شد.

در قسمت فیلم کوتاه از مصطفی آقامحمدلو و فرهاد حاجس عباسی تقدیر شد و جایزه بهترین مستند کوتاه نیز به مسعود وهاج رسید.

در این بخش در قسمت پویانمایی احمد حیدریان برنده جایزه شد.

و، اما در بخش دفاع مقدس (جایزه رسول ملاقلی‌پور) در قسمت پویانمایی سیدمحمد پیش‌نمازی برنده اعلام شد.

در قسمت بهترین مستند کوتاه نعمت‌الله سرگلزایی برگزیده شد و در قسمت بهترین فیلم داستانی کوتاه از محمد پایدار تقدیر و علی ثقفی برگزیده شد.

جایزه بهترین مستند نیمه بلند نیز به روح‌الله اکبری رسید. جایزه بهترین مستند این بخش نیز به محمد سلیمی راد اهداء شد.

در قسمت بهترین فیلمنامه فیلم بلند نیز هادی حجازی فر و ابراهیم امینی برای فیلم «موقعیت مهدی» برگزیده شدند و جایزه کارگردانی بهترین فیلم نیز به محمدحسین لطیفی برای فیلم «غریب» اهداء شد.

در بخش اصلی (جایزه شهید قاسمی سلیمانی)، برگزیدگان به این شرح معرفی شدند:

جایزه بهترین مستند بلند: حسین الهام و سمیه ذاکری خطیر تقدیر شدند. معرفی برگزیدگان هفدهمین جشنواره فیلم معاومت

جایزه بهترین مستند نیمه بلند: مهدی آخوندزاده

جایزه بهترین فیلم داستانی کوتاه: میثم ملکی پور (حسین دارابی، تقدیر)

بهترین مستند کوتاه: نعمت‌الله سرگلزایی

بهترین پویانمایی: سیدمحسن پورمحسنی شکیب

جایزه بهترین سریال: زیاد علی (حارص القدس)

جایزه بهترین فیلم اول: لیلی عاج (سرهنگ ثریا)

جایزه بهترین جلوه‌های ویژه: حسن نجفی (دسته دختران)

جایزه بهترین فیلمبرداری: عبدالله عبدی نسب (غریب)

جایزه بهترین صدابرداری: روح‌الله حدپورسراج (موقعیت مهدی)

جایزه بهترین طراحی گریم: شهرام خلج (غریب)

جایزه بهترین طراحی صحنه: محسن خدابخشی (اتاقک گلی)

جایزه بهترین موسیقی متن: مسعود سخاوت دوست (موقعیت مهدی)

جایزه بهترین بازیگر زن: ژاله صامتی (سرهنگ ثریا) و ژیلا شاهی (موقعیت مهدی، تقدیر)

جایزه بهترین بازیگر مرد: مهدی نصرتی (ضد)، تورج الوند (اتاقک گلی، تقدیر)

جایزه بهترین فیلمنامه: حسین تراب نژاد (ضد)

جایزه بهترین کارگردانی اول: محمد عسکری (اتاقک گلی)

جایزه بهترین کارگردانی: هادی حجازی فر (موقعیت مهدی).

جایزه تهیه‌کنندگی بهترین فیلم: حامد عنقا (غریب)

جایزه ویژه دبیر جشنواره: هادی محمدپور (های پاور).

شهر عسلویه در هفته گذشته میزبان هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت بود.

پایان پیام/ صدا و سیما

برچسب ها: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت تجلیل از برگزیدگان جشنواره
ارسال نظر
آخرین اخبار