۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: ۶۷۰۷۲
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: علاوه بر عداوت دشمنان باید کم کاری و غفلت خود را هم بیان کنیم.  
کد خبر: ۲۸۱۸۴

استقامت مردم، زمینه تحول بنیادین را در نظم جهانی بوجود آورده است

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، آیت‌الله محمدی عراقی عضو مجلس خبرگان رهبری در آیین پاسداری از شهید مدافع امنیت، عنوان کرد: در این هیچ تردیدی نیست که دانشجوی انقلابی باید در تحول و نظم جهانی نقش‌آفرینی کند. اما با چه نقشه و راهبردی؟ برای ایفای نقش موثر در ایجاد نظم جهانی باید از خود آغاز کنیم، یعنی نقشه راه و نقطه آغاز از درون ما می‌گذرد.

وی افزود: اتفاقات عجیب و عظیمی و حدیث بزرگی دردنیای ما رخ می‌دهد، اما این انقلاب مردم و استقامت چهل و چند ساله کار خود را کرده و زمینه‌های تحول بنیادین در نظم جهانی را بوجود آورده است، اما باید دید این نظم جهانی تا چه اندازه توانایی ادامه دادن و مبارزه با موانع مسیر را دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: طی تاریخ شاهد آفت زدگی انقلاب‌ها و کاهش سرعت حرکت آن‌ها بوده‌ایم. مردم ما از مردم زمان پیامبر بهتر هستند و امید به خدا این مسیر نورانی ادامه خواهد داشت، گذشته‌های تلخ تا کنون در انقلاب ما تکرار نشده و باید هوشیار باشیم که مهمترین رسالت نیرو‌های مومن و انقلابی است.

عراقی در خصوص وقایع اخیر کشور تاکید کرد: وقایع پاییز ۱۴۰۱ نمایانگراین است که بخشی از نسل برخواسته از انقلاب و نسل نو که بخش بزرگی هم نیست، تحت تاثیر جریان فرهنگی و رسانه‌ای و جنگ شناختی دشمن قرار گرفتند.

وی افزود: در این اغتشاشات، هجمه‌ها و اهانت‌ها راس نظام را قرار دادند البته که کار دشمن بود. ابتدا باید از خود بپرسیم که ما از سرمایه‌ها، فرصت‌ها و ثروت‌های ملی و دینی برای معرفت‌خواهی این نسل چه میزان بهره برداری و چقدر غفلت کرده‌ایم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: البته علاوه بر عداوت دشمنان باید کم کاری و غفلت خود را هم بیان کنیم.  

/باشگاه خبرنگاران جوان
برچسب ها: مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله محمدی عراقی
ارسال نظر