۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: ۷۷۸۶۰
وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس قوانین و مقررات آموزش و پرورش، مدارس تا آخرین روز کاری سال باز هستند و فعالیت‌های تربیتی و آموزشی را انجام می‌دهند.
کد خبر: ۲۸۲۲۶

مدارس تا آخرین روز کاری سال باز هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، یوسف نوری افزود: مدارس در دوران کرونا بسته شدند و آموزش‌ها به صورت غیر حضوری ادامه پیدا کرد و از این بابت کودکان و نوجوانان ما آسیب‌های زیادی دیدند، از این رو آموزش حضوری یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش است.

عضو کابینه دولت مردمی در پاسخ به این پرسش که ممکن است مدارس در روز‌های پایانی سال برگزار نشود، اظهار کرد: مدارس مطابق آیین نامه‌های آموزشی تا آخرین روز کاری سال باز هستند و فعالیت‌های آموزشی و تربیتی خود را ادامه می‌دهند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: مدرسه مهمترین مکان برای تربیت اجتماعی و جامعه پذیری کودکان و نوجوانان است و دانش آموزان با حضور در مدرسه و بین همسالان خود این آموزش‌ها را می‌بینند و در هنگام اردو‌ها و بازدید‌ها نیز فضایی امن از نظر روانی و تربیتی برای دانش آموزان فراهم می‌شود؛ بنابراین ضرورت دارد تا خانواده‌ها بر حضور کودکان و نوجوانانشان در مدرسه تاکید داشته باشند و بدانند مدرسه بهترین مکان برای آموزش‌های مورد نیاز فرزندانشان است.

نوری با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال تصریح کرد: معاونت پرورشی و فرهنگی برنامه‌هایی در این مورد دارد و آموزش‌هایی در طول این هفته و هفته‌های قبل به دانش آموزان داده شده، اما ضروری است خانواده‌ها نیز در این موضوع تمهیداتی انجام داده و در پیشگیری از خطرات و حوادث چهارشنبه آخر سال مشارکت کنند.

وی گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور، جلسات مشترک ریشه‌یابی فوری بدحالی تعدادی از دانش‌آموزان در برخی مدارس کشور به طور مستمر برگزار می‌شود و گزارش کمیته‌ها در جلسات ارائه می‌شود. در حال حاضر نگرانی‌ها در مورد این موضوع کاهش یافته است، از این رو موضوع آموزش‌های حضوری به صورت جدی پیگیری خواهد شد./ وزارت آموزش و پرورش

برچسب ها: وزیر آموزش و پرورش یوسف نوری مدارس
ارسال نظر
آخرین اخبار