۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶
تعداد بازدید: ۶۶۱۰۶
واکنش معاونت صدا به برخی اطلاعیه‌های فضای مجازی:
مدیر روابط عمومی معاونت صدا به اطلاعیه‌های برخی از صفحات مجازی كه از علاقه‌مندان به گویندگی دعوت می‌كند تا با تست و گذراندن دوره، راهی ساختمان رادیو می‌شوند، واكنش نشان داد.
کد خبر: ۲۸۲۷۹

جذب گوینده، خارج از روال خود سیستم رادیو نداریم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، نکته‌ای این روز‌ها مطرح است تحت عنوان «سوءاستفاده از علاقه مردم به بازیگری، گویندگی و فضایِ هنری» که مصداقِ بارز آن لینک‌های جعلی است که از مخاطبانِ علاقه‌مند به حضور در پروژه‌های تلویزیونی دعوت می‌کند. چندی پیش دست‌اندرکاران سریال «سلمان فارسی» نسبت به این اطلاعیه‌ها واکنش نشان دادند و گفتند این‌ها کلاهبرداری است و رویه تست دادن بازیگران و انتخاب آنها، این‌گونه نیست.

حالا این دعوت‌ها و اطلاعیه‌ها به سمتِ تست صدا و گویندگی آمده؛ کسانی که علاقه‌مند گویندگی‌اند و می‌خواهند در رادیو فعالیت کنند وارد این اپلیکیشن شوند و یا به این شماره پیامک بدهند ثبت‌نام، واریز پول و گذراندن دوره می‌تواند این اتفاق را برای آن‌ها رقم بزند. این از اطلاعیه‌هایی است که این روز‌ها زیاد در فضای‌مجازی به چشم می‌خورد.

البته که رادیو در شبکه‌های مختلف خود این استعدادیابی و شناسایی استعداد‌ها را در دستور کار قرار داده است. این نکته را احمدرضا صدر مدیر روابط عمومی معاونت صدا مطرح می‌کند. گفت: ما این روز‌ها در هر نمایشگاه و رویدادی حاضر می‌شویم تست صدا و استعدادیابی صدا‌های خوب را در دستور کارمان داریم. در نمایشگاه کتاب این اتفاق افتاد و برخی از صدا‌های خوب و مستعد شناسایی و در ایران صدا برای کتاب‌های صوتی و بخش‌های دیگر از آن‌ها استفاده می‌شود. این روز‌ها هم در نمایشگاه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر این کار را انجام می‌دهیم.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی در فضای‌مجازی اعلام کرده‌اند که اگر به گویندگی و اجرا علاقه دارید به این صفحه مراجعه کنید دوره بگذرانید و به رادیو راه پیدا کنید، افزود: ما به جدّ اعلام می‌کنیم جذب گوینده، خارج از روال خود سیستم رادیو نداریم. یعنی اگر کسی بخواهد جذب شود حتماً باید در یکی از شبکه‌های رادیویی ما تست بدهد. فراخوان‌هایی از سوی شبکه‌های ما داده می‌شود و در آنجا صدا‌های مستعد و خوب انتخاب و معرفی می‌شوند.

مدیر روابط عمومی معاونت صدا خاطرنشان کرد: ما دنبال تست واقعی و حرفه‌ای هستیم. نه اینکه بخواهیم بازار گرمی کنیم، پولی بگیریم و وعده‌ای دروغین بدهیم. متأسفانه این اتفاق را برخی انجام می‌دهند و از علاقه مردم به گویندگی و اجرا سوء استفاده می‌کنند.

صدر در پایان تأکید کرد که اگر آن دسته از علاقه‌مندان به گویندگی می‌خواهند به رادیو راه پیدا کنند فراخوان‌های تست و ارزیابی صدای‌شان را از سایت‌های شبکه‌های رادیویی دنبال کنند. شاید مجموعه‌های شخصی این کار را انجام بدهند، اما ربطی به جذب در رادیو ندارد. شاید قصد دارند در فضای مجموعه‌های خصوصی دوبله از این صدا‌ها بهره ببرند، اما به رادیو منتج نمی‌شود./ روابط عمومی معاونت صدا

برچسب ها: رادیو استعدادیابی گویندگی
ارسال نظر
آخرین اخبار