۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: ۸۸۸۲۲
معاون وزیر جهاد گفت: موراد مطرح شده درباره نرخ خرید تضمینی گندم شایعه است و شورای قیمت گذاری در این خصوص فعلا برنامه‌ای ندارد.
کد خبر: ۲۸۳۴۰

تصمیمی برای اصلاح قیمت خرید گندم اتخاذ نشده است

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، آقای علیرضا مهاجر معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت در نشست خبری دیم زارها گفت: مصرف کود در کشور به اندازه نیمی از دنیا و در مقایسه با کشور های پیشرفته ۴۰ درصد است؛ البته ممکن است در برخی موارد میزان استفاده از کود ها بیشتر باشد. اما در ۹۸ درصد محصولات به ویژه گندم بیش مصرفی نداریم بلکه با کم مصرفی مواجه ایم.

او افزود: در صورتی که محصول ما از دیگر کشور ها بر می‌گردد به خاطر منطبق نبودن پروتکل های بهداشتی دو کشور است.

مهاجر ادامه داد: هنوز تصمیمی در خصوص اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم اتخاذ نشده است. چنانچه اصلاح شود، طور رسمی اعلام می‌شود و موراد مطرح شده درباره نرخ خرید تضمینی گندم شایعه است و شورای قیمت گذاری در این خصوص فعلا برنامه ای ندارد.

معاون وزیر جهاد با بیان اینکه  از  ۱۸ میلیون هکتار اراضی کشاورزی حدود ۹‌.۵ میلیون هکتار دیم است، گفت: زراعت، باغبانی و فعالیت های شیلاتی را شامل می شود.

او با تاکید بر توجه به معیشت کشاورزان دیم کار گفت: کشاورزان دیم کار از تمکن مالی ضعیف تری برخوردارند و باید از لحاظ مالی و اقتصادی توجه ویژه ای به آنها شود. براین اساس طی فرآیندی طرحی تهیه شد که با کمک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام بر روی آن کار و برای مقام‌معظم رهبری فرستاده شد. ایشان هم با آن موافقت کردند تا این طرح مشترک از سه سال پیش شروع شود.

در حال تکمیل

 
برچسب ها: تولید گندم قیمت گندم اراضی دیم
ارسال نظر
آخرین اخبار