۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: ۱۵۴۸۱۷
تلاش جمعی از دختران دانش‌آموز مجتمع آموزشی صبا در تهران، مقدمات رهایی یک مادر بدهکار از بند یکی از زندان‌های استان مازندران را فراهم کرد.
کد خبر: ۲۸۳۷۹

آزادی یک زن بدهکار را از زندان توسط

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، طبق رسم هر ساله دانش‌آموزان مجتمع آموزشی صبا واقع در منطقه ۳ تهران (لویزان) ویژه برنامه جشن آزادی برگزار شد.

در این اقدام انسان‌دوستانه که امسال با هدف آزادی مادری ۵۰ ساله و صاحب ۵ فرزند انجام شد، با هماهنگی مسئولان مجمتع اموزشی صبا، کافه‌ای دایر شد تا با اختصاص تمام عواید فروش محصولات، زمینه رهایی این بانوی گرفتار در بند فراهم شود.

بنا بر آنچه کرباسی‌زاده، مدیر مجتمع آموزشی صبا گفته است هر مقطع تحصیلی در راستای تأمین دِین زندانی یاد شده به ایفای تعهد معینی پرداختند. تقسیم کار شد و دانش‌آموزان دهم هنرستان متعهد به تهیه اسباب و لوازم کافه شدند.

بچه‌های گرافیک مواد اولیه این کافه خیریه را تقبل کردند. مدیریت بخش رستوران هم بر گُرده دانش‌آموزان یازدهم انسانی افتاد که با همت سبز این آینده‌سازان، کار‌ها به نحو احسن پیش رفت و با کسب درآمدی ۲۴۰ میلیون ریالی، بخش زیادی از بدهی این مادر ایرانی فراهم شد.

بر اساس این گزارش، حکایت تأمین الباقی بدهی هم شیرین است؛ هرچند رقم بدهی این زن زندانی رقمی سنگین بود، اما ستاد دیه کشور با اخذ گذشت از شکات و ارائه معاضدت‌های قضائی دایر بر ارایه دادخواست اعسار، رقم را در نهایت به میزان ۳۴۰ میلیون ریال تقلیل یافته بود، اما با وجود تلاش چند روزه دانش‌آموزان رقم به میزان مورد نیاز نرسیده بود که از همین رو یک روز بعد از برگزاری جشن، دانش‌آموزان پایه دهم ریاضی، غرفه مشابه دیگری برپا و اعلام کردند از این محل نیز رقمی معادل ۱۰۰ میلیون ریال تأمین شده است./ تسنیم

برچسب ها: آزادی زندانیان مادران زندانی دانش آموزان
ارسال نظر
آخرین اخبار