۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
تعداد بازدید: ۷۰۳۹۶
رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه گفت: پیش‌بینی شده که در سال ۲۰۲۳ تعداد ۵۰ میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر کنند که در این میان آلمان، روسیه و انگلیس نیز به ترتیب بیشترین تعداد ورودی‌ها به کشور خواهند بود.
کد خبر: ۲۸۴۲۴

برنامه‌ریزی ترکیه برای جذب ۵۰ میلیون گردشگر خارجی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، فیروز باغلی‌کایا با بیان اینکه در سال ۲۰۲۲ گردشگران آلمانی در صدر بیشترین تعداد گردشگران ورودی به ترکیه بودند، گفت: همزمان با شروع سال جدید، میزان تقاضای گردشگران آلمانی برای ورود به ترکیه افزایش پیدا کرده است، از همین رو پیش‌بینی می‌شود که در سال جدید تعداد ۷ میلیون گردشگر آلمانی جذب کنیم.

وی با تأکید بر اینکه فصل زمستان ۲۰۲۲ - ۲۰۲۳ که به نوعی فصل "لو سیزن" ترکیه بود، از نظر میزان ورودی گردشگران در قیاس با سال‌های گذشته شلوغ‌تر بود، بیان کرد: هرچند که زلزله ۷/۸ ریشتری ترکیه تا حدی موجب متوقف شدن جریان گردشگران ورودی به این کشور شد، اما هم‌اکنون روند ورودی گردشگران در حال بازگشت به روال سابق است.

رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه ادامه داد: در این میان مطابق نظر آژانس‌های مسافرتی آلمان، گردشگران آلمانی علاقه زیادی برای سفر به ترکیه دارند و نظر آنان همسو با مسئولان گردشکری ترکیه مبنی بر جذب بالای مسافر از این کشور است.

باغلی‌کایا با بیان اینکه در جریان حادثه زلزله اخیر تعداد ۵۰۰ آژانس مسافرتی تخریب و ویران شد، تصریح کرد: درصدد هستیم تا با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و با اختصاص منابع مالی لازم، آژانس‌های مسافرتی جدیدی را در مناطق زلزله‌زده احداث کنیم چرا که دفاتر مسافربری موجود در این مناطق غیرقابل استفاده شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه روند جذب گردشگر در مناطق زلزله‌زده ترکیه به‌صورت کامل متوقف شده است، اظهار کرد: در همین راستا و به منظور ایجاد بستری برای بازسازی دوباره شهر و بازگشت هرچه سریع‌تر گردشگران به این مناطق، رایزنی‌های لازم را با شهردار شهر "غازی‌انتپ" انجام داده‌ایم.

رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده است که در سال ۲۰۲۳ تعداد ۵۰ میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر کنند که در این میان آلمان رتبه اول را از نظر بیشترین تعداد ورودی‌ها به این کشور را خواهد داشت و سپس روسیه و انگلیس نیز به ترتیب در مقام‌های دوم و سوم نیز قرار خواهند گرفت.

بر اساس این گزارش، مطابق اعلام آمار وزارت گردشگری ترکیه، درآمد گردشگری این کشور در سال ۲۰۲۲ به رکورد ۴۶.۳ میلیارد دلار رسید! که این رقم نیز قبل از همه‌گیری ویروس کرونا و به صورت مشخص در سال ۲۰۱۹ که درآمدی در حدود ۳۴.۵ میلیارد دلار بود، رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند.

همچنین آمار‌های وزارت گردشگری ترکیه حاکی از بازدید ۴۴.۶ میلیون نفر گردشگر خارجی در سال ۲۰۲۲ از ترکیه است که این تعداد در سال ۲۰۱۹ که به نوعی اوج رونق گردشگری بود، تعداد ۴۵.۱ میلیون نفر در سال بود.

در این میان گردشگران آلمانی، چشمگیرترین حضور را در ترکیه در سال ۲۰۲۲ داشتند و پس از آن روس‌ها، بریتانیایی‌ها، بلغاری‌ها و ایرانی‌ها نیز به ترتیب بیشترین آمار ورود به این کشور را داشتند./ تسنیم

برچسب ها: ترکیه گردشگر خارجی آژانس مسافرتی
ارسال نظر
آخرین اخبار