۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
تعداد بازدید: ۱۰۳۱۶۹
معاون ساخت و توسعه راه آهن بنادر و فرودگاه‌ها گفت: مسیر ریلی بستان آباد-خاوران دومین پروژه از پنج پروژه ریلی مهم کشور است که عملیات اجرایی آن تکمیل و آماده بهره برداری است.
کد خبر: ۲۸۴۸۶

دومین پروژه ریلی مهم کشور آماده بهره برداری است

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، عباس خطیبی معاون ساخت و توسعه راه آهن بنادر و فرودگاه ها گفت: این مسیر ریلی دومین پروژه از پنج پروژه ریلی مهم کشور است که عملیات اجرایی آن تکمیل و آماده بهره برداری است.
آقای خطیبی این خط آهن را بخشی از کریدور ریلی شرق به غرب کشور اعلام کرد و افزود: این مسیر ریلی بخشی از طرح راه آهن میانه-بستان آباد-تبریز است که هدف اصلی ساخت آن کاهش مسیر و اصلاح شبکه راه آهن از شمال غرب به مرکز کشور است.
در سال‌های گذشته بخش اول این مسیر از میانه تا بستان آباد به طول ۱۳۲ کیلومتر به بهره برداری رسیده است و هم اکنون حدفاصل بستان آباد تا ایستگاه خاوران نیز به طول ۴۴ کیلومتر آماده بهره برداری است.
وی کاهش ۱۱۴ کیلومتر از مسیر ریلی اتصال شمال غرب به مرکز کشور را مهمترین مزیت ساخت این راه آهن دانست و گفت: علاوه بر افزایش سهم بخش ریلی در ترانزیت کالا و مسافر و افزایش ظرفیت‌های ترانزیتی، زمان سفر نسبت به مسیر ریلی موجود ۴ ساعت کاهش می‌یابد.
معاون ساخت و توسعه راه آهن بنادر و فرودگاه‌ها افزود: از پنج کریدور مهم در اتصال شرق آسیا به اروپا، سه کریدور مهم از ایران عبور می‌کند که راه‌آهن میانه- تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدور‌ها است.
آقای خطیبی حجم عملیات خاکی راه آهن میانه- تبریز را بیش از ۱۵ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: به منظور ساخت این طرح ریلی ۳۴۹ هزار متر مکعب بتن ریزی صورت گرفته است و برای ساخت آن ۶.۱ هزار تن ریل تولید شده در داخل کشور، ۸۴ هزار اصله تراورس و ۲۶ دستگاه سوزن به کار به کار رفته است.
خطیبی در خصوص ابنیه فنی این پروژه افزود: در این مسیر ۱۳ دستگاه پل بزرگ به طول ۲ هزار و ۸۰ متر، ۱۵۶ دستگاه پل کوچک به طول یک هزار و ۱۵۶ متر و دو دستگاه تونل به طول ۲ هزار و ۹۳۰ متر احداث شده است.
معاون ساخت و توسعه راه آهن بنادر و فرودگاه ها، ساخت پل باسمنج در این مسیر ریلی را از لحاظ فنی، سرعت عمل و اجرا و کیفیت یکی از نمونه‌های مثال زدنی دانست و گفت: این پل گفت: پل دارای ۲۰ دهانه ۵۰ متری به طول هزار متر است و به عنوان بزرگترین پل این محور ریلی به روش پیشرانی برای اولین بار در قوس با توان و تخصص مهندسان ایرانی ساخته شده است.
وی همچنین از اتمام عملیات اجرایی ایستگاه راه آهن خاوران خبر داد وگفت: ایستگاه راه‌آهن خاوران در زمینی به وسعت ۲۳۰ هزارمتر مربع در ابتدای شهر تبریز بنا شده است که مساحت ساختمان اصلی آن ۳ هزار و ۶۶۵ متر مربع و مساحت کل ساختمان‌ها ۹ هزار و ۷۵ متر مربع است.

/صداوسیما

 
ارسال نظر
آخرین اخبار