۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: ۶۵۱۱۰
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اظهار اینکه امسال حدود ۵۰۰ میلیون یورو بابت واردات موز، ارز از کشور خارج شده است، گفت: یکی از برنامه‌های تحولی سال آینده وزارت جهاد کشاورزی افزایش تولید موز در جنوب کشور است.
کد خبر: ۲۸۵۰۶

جهش تولید موز با بسته های تشویقی  وزارت جهاد کشاورزی/برای رسیدن به مرز خودکفایی فاصله زیادی داریم

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی میزان تولید موز کشور را ۱۵۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: طبق برنامه تحولی، وزارت جهادکشاورزی با حمایت ویژه دولت در قالب بسته تشویقی، توسعه تولید موز را در سیستان و بلوچستان به صورت جدی دنبال می‌کند.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی متوسط مصرف سالانه موز کشور را حدود ۵۵۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: اگرچه برای رسیدن به مرز خودکفایی تولید داخل این میوه گرمسیری فاصله زیادی داریم، اما از آن جایی که شرایط برای تولید در جنوب فراهم است، با بسته‌های تشویقی ویژه‌ای که وزارت جهاد کشاورزی در نظر گرفته است، توسعه جهشی در تولید این محصول را خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: اکنون موز در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب استان کرمان، فارس و بوشهر در فضای باز، فضا‌های کنترل شده و سایبان‌ها تولید می‌شود، اما ۹۹.۸ درصد تولید مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

/ صدا و سیما
ارسال نظر
آخرین اخبار