۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: ۴۳۴۶۶
کارشناس بازار سرمایه گفت: هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان امروز بازار شاهد ورود نقدینگی افراد حقیقی بود. ۲۴۱ هزار کد حقیقی امروز در سمت فروش حاضر بودند.
کد خبر: ۲۸۵۰۷

بازار شاهد ورود نقدینگی افراد حقیقی بود

 

به گزارش پایگاه خبری تخلیلی خطوط، آقای محمد غفوری کارشناس بازار سرمایه گفت: در بازار سرمایه امروز حجم معاملاتی حدود ۱۹ میلیارد ۲۰۰ میلیون برگه سهم بوده است ارزش معاملات نیز حدود ۱۲ هزار میلیارد تومانی ثبت شد سرانه خرید افراد حقیقی ۳۳ میلیون تومان و سرانه فروش افراد حقیقی نیز ۲۸ میلیون تومان بوده است همچنین قدرت خریدار ۱.۱۸ درصدی ثبت شده است.

به گفته غفوری، هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان امروز بازار شاهد ورود نقدینگی افراد حقیقی بود. ۲۴۱ هزار کد حقیقی امروز در سمت فروش حاضر بودند.

او می‌گوید: در نهایت ۶۳۵ نماد امروز در محدوده مثبت و ۵۵ نماد نیز در بازه منفی دست به دست شدند. از جمله اخبار امروز نیز در خصوص نرخ تسعیر ارز بانک‌ها بود که می‌تواند بر روی این صنعت اثر گذار مثبت داشته باشد.

شنبه (۲۷ اسفند) شاخص کل بورس با رشد ۹ هزار و ۶۹۴ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۶۸۲ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با رشد ۸۴ هزار و ۷۷۰ واحدی در تراز یک میلیون و ۹۰۵ هزار و ۷۵۸ واحدی ایستاد.

/باشگاه خبرنگاران جوان 
برچسب ها: بازار سرمایه بورس ایران
ارسال نظر