۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷
تعداد بازدید: ۷۶۰۹۴
مدیرکل نظارت سازمان نظام پزشکی خبر داد؛
سازمان نظام پزشکی از مهر ۱۴۰۱ تا کنون حدود ۲۹۷ مداخله گر در امر درمان را شناسایی کرده است.
کد خبر: ۲۸۶۱۲

شناسایی ۲۹۷ مداخله‌گر در امر درمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، شیرین شجاعی، درباره مداخله افراد سودجو مثل آرایشگران در امور درمانی، افزود: چند سال است که برخی افراد سودجو که هیچکدام از آن‌ها دوره‌های آموزشی-پزشکی که زیر نظر وزارت بهداشت انجام می‌شود را نگذرانده اند با هزینه‌های بسیار کم به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

وی گفت: هرگونه اقدام درمانی و تزریقی از تزریق سرم و آمپول گرفته تا تزریق ژل و بوتاکس باید توسط افراد مورد اطمینان مانند پزشکان متخصص انجام شود، زیرا پزشکان متخصص با بافت‌های بدن آشنا هستند و هر اقدامی که منجر به مخاطره انداختن نواحی بدن شود می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد، بنابراین هرگونه فعالیت این چنینی که توسط افراد غیرپزشک انجام شود تخلف است.

شجاعی اضافه کرد: بیماری‌های ایدز و هپاتیت از بیماری‌هایی هستند که به راحتی این افراد می‌توانند به انسان منتقل کنند.

مدیر کل نظارت و ارزشیابی و اعتباربخشی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: مردم نباید به افراد غیر کادر درمان اطمینان کنند، زیرا در نهایت خود آن‌ها هستند که از این موضوع آسیب می‌بینند.

وی گفت: مردم می‌توانند از طریق ورود به سایت نظام پزشکی کشور نام و نام خانوادگی پزشکان مورد تائید سازمان را جستجو کرده و اعمال زیبایی خود را دریافت کنند.

شجاعی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی از مهر ۱۴۰۱ تا کنون حدود ۲۹۷ مداخله گر در امر درمان را شناسایی کرده است.

وی بیان داشت: اسامی تمامی افراد متخلف در امر درمان مثل آرایشگر‌ها به معاون درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و تعزیرات استان‌ها ارسال شده است.

شجاعی از مردم تقاضا کرد برای سلامتی خود و خانواده به افراد فاقد صلاحیت و غیر حرفه‌ای برای امر درمان مراجعه نکنند./ مهر

برچسب ها: مداخله سازمان نظام پزشکی جامعه پزشکی
ارسال نظر
آخرین اخبار