۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: ۴۱۷۶۴
موشک آریان ۶ دیرتر از موعد به فضا پرتاب می شود. یکی از تامین کنندگان گروه آریان تایید کرده این سیستم پرتاب در سال جاری میلادی به فضا نمی رود.
کد خبر: ۳۰۷۶۸

پرتاب موشک آریان 6 به تاخیر افتاد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط ، مدیران ارشد اجرایی شرکت هوافضای آلمانی OHB در جلسه با سهامداران در 10 می پیش بینی کردند این موشک احتمالا در ماه های اولیه 2024 میلادی به فضا پرتاب می شود.

آریان 6 جایگزین موشک آریان5  است که اخیرا در ماموریت Jupiter JUICE سازمان فضایی اروپا شرکت کرد. این موشک نخست قرار بود در 2020  میلادی آماده شود اما سال گذشته سازمان فضایی اروپا اعلام کرد پرتاب آن احتمالا در سه ماهه چهارم 2023 میلادی اتفاق می افتد.

تاخیر در پرتاب موشک آریان 6  نشان دهنده عقب ماندن اروپا از نوآوری های صنعت فضایی است. هر چند این موشک برای کاهش هزینه های پرتاب طراحی شده، اما یک بار مصرف خواهد بود.

در تلاشی برای برطرف کردن این چالش، یک پنل از سوی سازمان فضایی اروپا گزارشی را در اوایل سال جاری منتشر کرد و هشدار داد در صورتیکه اروپا قابلیت های پرتاب خود را ارتقا ندهد و هزینه های بیشتری صرف صنعت فضایی اش نکند، در معرض خطر عقب ماندن از جهش فناوری بزرگ آینده قرار خواهد گرفت.

برچسب ها: تحقیقات علمی فناوری فضایی صنعت موشک سازی اتحادیه اروپا
ارسال نظر
آخرین اخبار