۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
تعداد بازدید: ۹۴۵۶۹
در سوگ شهادت امام جعفر صادق(ع)؛
همزمان با فرارسیدن ایام شهادت ششمین ستاره فروزان آسمان امامت حضرت امام جعفر صادق (ع) شبکه‌های مختلف رادیویی ویژه برنامه‌های خود را معرفی کردند.
کد خبر: ۳۰۷۸۲

ویژه برنامه‌های رادیو اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، همزمان با فرارسیدن ایام شهادت ششمین ستاره فروزان آسمان امامت حضرت امام جعفر صادق (ع)، رئیس مذهب تشیع شبکه‌های مختلف رادیویی ویژه برنامه‌های خود را در این روز معرفی کرد.

رادیو فرهنگ و بازخوانی خطبه شورانگیز با صدای بهروز رضوی

ویژه برنامه «ساعت سوگ» به همت گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ با محوریت اشعار و مرثیه‌های شهادت امام جعفر صادق (ع) دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ساعت ۴:۳۰ و تکرار آن سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۸:۳۰ پخش می‌شود. در این برنامه علاوه بر شعرخوانی و پخش مرثیه‌ها موضوعاتی سیره حضرت (ع) مورد توجه قرار گرفته است. «ساعت سوگ» برنامه‌ای است که بر محور پخش مرثیه‌ها تولید شده است، اما در این برنامه اشعاری که درخصوص موضوع شهادت امام صادق علیه السلام نیز سروده شده خوانده و شاعر آن‌ها به طور مختصر معرفی می‌شود.

در «خطابه دریا» که دوشنبه شب ساعت ۲۰:۰۰ و سه شنبه ساعت ۸:۰۰ پخش می‌شود، استاد بهروز رضوی به بازخوانی خطبه شورانگیز پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در روز عید غدیر خم می‌پردازد و اشاراتی به اهمیت توجه به اهل بیت علیهم السلام می‌شود.

ویژه برنامه «چهار روایت صادق» همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه از ساعت ۹:۰۰ روی آنتن این شبکه رادیویی می‌رود. مبنای این برنامه چهار حدیث از امام جعفر صادق (ع) است؛ که این احادیث در بخشی به بصورت نمایشی با بازی بهرام سروری نژاد و آسیه گرجی و در بخشی دیگر به صورت روایت اجرا می‌شود. در بخشی دیگر از برنامه دکتر محمد کاظم زاده (دکترای روانشناسی تربیتی) و حجت الاسلام دکتر محمدباقر ناییجی به تحلیل و بررسی این چهار حدیث از امام جعفر صادق (ع) می‌پردازند.

گروه تاریخ و اندیشه نیز ویژه برنامه «مکتب صادق» را دوشنبه شب ساعت ۲۲:۰۰ روانه آنتن می‌کند و تکرار این برنامه سه شنبه ساعت ۱۰:۳۰ پخش می‌شود. در بخش کارشناسی این برنامه سیره امام صادق علیه السلام و نگاهی به دوران تاریخی حضرت و ابعاد شخصیتی ایشان و و نقشی که در مکتب تشیع در تاریخ اسلام ایفا کردند به کارشناسی حجت الاسلام علی آقابابا و ده دست بررسی می‌شود.

از دیگر بخش‌های این برنامه شعرخوانی آیینی سید حمیدرضا برقعی است و در ادامه سید محمد قهاری مداح اهل بیت علیه السلام به مرثیه سرایی می‌پردازد؛ علیرضا تابان نیز در بخشی هنگامه شهادت امام صادق علیه السلام را روایت می‌کند. همچنین فاطمه داوودیان در بخش گزارش مردمی درخصوص شناخت شخصیت امام صادق علیه السلام سوال پرسیده است.

برگ زرینی از زندگی امام جعفر صادق (ع) روی آنتن رادیو تهران

شبکه رادیویی تهران به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) با ویژه برنامه‌های متنوع ایام شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت را گرامی می‌دارد.

همزمان با ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)، رئیس مذهب شیعه، ویژه برنامه "خورشید صادق" از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱ پیرامون زندگی حضرت روی آنتن رادیو تهران می‌رود. آشنایی بیشتر با فضائل اخلاقی و ویژگی‌های شخصیتی امام و تفاوت دوران ایشان با سایر ائمه از بخش‌های این ویژه برنامه است.

علاوه بر این؛ ضمن ارتباط مستقیم با عتبات عالیات، شعرخوانی مصطفی صابر خراسانی، که در رثای حضرت امام صادق (ع) سروده پیش بینی شده است. در برنامه درباره رهنمود‌های امام صادق (ع) برای پیروان و شیعیان در دوران غیبت و این که چرا مذهب شیعه به نام مذهب جعفری نامگذاری شده است، صحبت می‌شود.

از دیگر بخش‌ها می‌توان به حضور کارشناسان مذهبی برنامه و مداحان اهل بیت (ع) با هدف پاسداشت روز شهادت و شناخت بیشتر امام جعفرصادق (ع) اشاره کرد.

علاوه بر این شبکه رادیویی تهران با برنامه‌های ویژه روی موج اف. ام ردیف ۹۴ مگاهرتز یا موج ای. ام ردیف ۱۳۳۲ کیلوهرتز همراه شما مخاطبان خواهد بود.

رادیو جوان و نگاه متفاوت به ابعاد علمی شخصیت امام جعفر صادق (ع)

رادیو جوان در سالروز شهادت امام ششم شیعیان با دو برنامه «من به تو نزدیکم» و «سهم من» به بازگویی ابعاد مختلف شخصیت امام جعفر صادق (ع) خواهد پرداخت.

برنامه "من به تو نزدیکم" به نقش امام جعفر صادق (ع) در احیای فقه اسلامی، پیشرفت علم در اسلام و تربیت شاگردان مبارز در جهان اسلام داشته است می‌پردازد. در این برنامه قرار است راجع به تدبر علم و دانش در جهان اسلام و بعد از آن نقشی که ایران در ارتقای علمی جهان اسلام داشته است با کارشناسان گفتگو شود.

"من به تو نزدیکم" در روز شهادت آن امام بزرگوار، از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ روی آنتن زنده این شبکه رادیویی خواهد رفت.

برنامه دیگری که به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) تدارک دیده شده است "سهم من" نام دارد. این برنامه که در قالب مستند تهیه شده به مدت سی دقیقه در فواصل مختلف پخش خواهد شد. در این مستند قرار بر این است که از نحوه اثرگذاری و نقش ایران در جهان اسلام از لحاظ علمی صحبت شود و این نکته مورد بررسی قرار گیرد که چرا این مقاله‌های منتشر شده از کشور ما به مرحله اجرا نمی‌رسند و نقشی را در بالا بردن میزان تولید در جامعه را ایفا نمی‌کنند.

سوگنامه‌ی رادیو معارف در سالروز شهادت امام صادق علیه السلام

ویژه برنامه "سوگنامه" در رادیو معارف به تبیین سبک و سیره معصومین علیهم السلام از منظر امام صادق (ع) می‌پردازد.

برنامه "سوگنامه" که به همت گروه قرآن و اهل بیت (ع) طراحی و تولید می‌شود، از حرم علی بن جعفر (ع) به روی آنتن می‌رود و به موضوعاتی همچون تعمیق امور معنوی و ترویج سیره معصومین در خصوص رفتار عبادی، ترویج دعای عهد در عصر غیبت، مروری بر زندگانی ومظلومیت‌های امام صادق ع می‌پردازد. برنامه "سوگنامه" سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۹:۰۰ تقدیم سوگواران آل الله می‌شود.

عرض ارادت رادیو صبا به ساحت مکتب تشیع

رادیو صبا در شب شهادت امام صادق ویژه برنامه «شهربهشت» را راهی آنتن می‌کند، این ویژه برنامه در آستانه شهادت امام صادق (ع) متونی به انضمام بخش‌های ترانه، تصنیف، قطعات فیلم و.. با موضوع شهادت و مکتب تشیع در دین اسلام تقدیم شنوندگان می‌کند.

این برنامه دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت ۲۱ راهی آنتن می‌شود و شنوندگان می‌توانند تکرار آن را روز شهادت ساعت ۹ صبح بشنوند.

ویژه برنامه «صبح ارادت» یکی از ویژه برنامه‌های این شبکه در روز‌های ویژه شهادت اهل بیت علیه سلام برای عرض ارادت تقدیم مخاطبان می‌شود. این برنامه در قالب مجله صبحگاهی روز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت با موضوع صداقت راهی آنتن می‌شود.

«سرگذشت جابربن حیان» عنوان یکی دیگر از ویژه برنامه‌های شهادت امام صادق (ع) است که به دنبال پاسخ این سوال که «آیا جابربن حیان، پدر علم شیمی، کیمیاگری را از امام صادق آموخت؟» روز سه شنبه تقدیم شنوندگان می‌شود.

رادیو نمایش و «روشنا»

ویژه برنامه «روشنا» به نویسندگی و گویندگی فاطمه حاتمی و تهیه کنندگی عطیه گلی روز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت به صورت زنده از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ ویژه شهادت امام جعفر صادق (ع) از رادیو نمایش پخش می‌شود.

رادیو سلامت و صدای صادق

«صبح صادق» ویژه برنامه شهادت امام جعفر صادق (ع) از گروه خانواده رادیو سلامت شنیده می‌شود.

از دیگر برنامه‌های این شبکه «پیشوای صادق» با هدف تحلیل از شخصیت والای علمی و مذهبی حضرت امام صادق (ع) است. در این برنامه سعی می‌شود به ابعاد و رویکرد‌های شخصیت والای این امام همام پرداخته شود.

«صدای صادق» روایتی از خودگذشتگی کادر درمان در ادوار مختلف (دفاع مقدس/کرونا) است. «برگی از نور» به معرفی کتاب در خصوص سیره امام صادق (ع) (علمی و دینی) می‌پردازد. «به نام عشق» گزارشی از فعالیت گروه جهادی پزشکی مزین با نام امام صادق (ع) در کرمان است. «آغاز کلام «روایتی از زندگی نامه امام صادق (ع) است. «گزارش» گزارش از بیمارستان امام صادق قم که بصورت خیریه فعالیت می‌کند. «دانشگاهی با نام صادق» معرفی اجمالی دانشگاه امام صادق (ع) به عنوان یکی از قطب‌های علمی کشور است.

رادیو ورزش با ویژه برنامه «صادقانه»

در آستانه شهادت امام جعفر صادق (ع)، شبکه رادیویی ورزش با ویژه برنامه «صادقانه» همراه مخاطبان است. این برنامه با بخش‌های مختلفی همراه است؛ در بخش "به شیوه صادق" شنوندگان با احادیثی از امام صادق (ع) در خصوص ورزش آشنا می‌شوند. "کوی محبت" از دیگر بخش‌های این ویژه برنامه به شمار می‌رود که ورزشکاران خاطرات معنوی خود را مطرح می‌کنند.

ویژه برنامه «صادقانه» روز سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ از موج اف ام ردیف ۹۲ مگاهرتز پخش خواهد شد./ باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: رادیو رادیو جوان رادیو مقاومت شهادت
ارسال نظر
آخرین اخبار