۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۱۲۰۶
مجموعه‌داستان «اسم رمز» نخستین اثر داستانی با موضوع اغتشاشات 1401 به‌زودی توسط انتشارات شهید کاظمی و مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای آفاق مدیا منتشر می‌شود.
کد خبر: ۳۰۷۹۵

انتشار نخستین اثر داستانی با موضوع اغتشاشات 1401

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، پس از گذشت چندین ماه از اغتشاشات سال 1401 و روایت‌های گوناگونی که در جنگ ترکیبی از سوی رسانه‌های معاند به مخاطبان القا شد، انتشارات شهید کاظمی با همراهی مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای آفاق مدیا اقدام به تولید و نشر مجموعه داستان کوتاهی با عنوان «اسم رمز» کرده است.

اسم رمز به قلم نفیسه زارعی حبیب آبادی به رشته تحریر درآمده و مولفش با بهره‌گیری از حوادث واقعی که در پایتخت روی داد، قصه‌هایی را درباره جوانان و نوجوانانی که خواسته یا ناخواسته درگیر جنگ ترکیبی شدند در قالب داستان کوتاه به تصویر کشیده است.

این کتاب متشکل از 8 قصه است که در عین استقلال روایی به یکدیگر متصل هستند و با استفاده از عناصر داستانی امروز تصویری رئال از درگیری‌ها و کنش‌های اخیر در کشور را به نمایش می‌گذارد.

نویسنده کتاب مورد اشاره آن را به شهید آرمان علی وردی تقدیم کرده و در فرازی از کتاب نوشته است:

«ذهنش هزار راه می‌رود گمان می‌کند شاید همه آن‌هایی که امشب در بلوار کشاورز آمده بودند پول گرفته‌اند و یا اینکه به بهانه‌ای به آنجا کشیده شده‌اند بعد با خودش کلنجار می‌رود که ناشناس یا ناشناس‌ها چقدر باید پول داشته باشند که به این افراد بدهند، یادش می‌افتد که در خیابان بود عده‌ای از دختر‌ها و پسر‌ها این حرکت را انقلاب مهسا خطاب می‌کردند و بین حرف‌هایشان از این می‌گفتند که اینستاگرام و شبکه‌های بی‌بی‌سی و اینترنشنال چه چیز‌هایی راجع به دختر‌هایی می‌گویند که با ضربه باتوم نیرو‌های امنیتی و یا پرت شدن از بلندی و… به قتل رسیده‌اند، یاد شبنم می‌افتد که سروصورتش خون‌آلود شده بود و با خودش گفت: هر کی برای پول رفته این دختره و اون پسره که کمکش کرد عمراً برای پول اومده باشن.»

این‌کتاب به زودی منتشر و رونمایی می‌شود.

/مهر

برچسب ها: کتاب و کتابخوانی نشر داستان اغتشاشات 1401 انتشارات شهید کاظمی
ارسال نظر
آخرین اخبار