۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: ۱۰۱۱۶۷
شرکت متا پلتفرمز به دلیل عدم پیروی از هشدار دادگاه عالی اتحادیه اروپا درباره انتقال داده های کاربران اروپایی فیس بوک به سرورهای آمریکا با جریمه بی سابقه روبرو است.
کد خبر: ۳۰۸۶۷

اروپا در انتظار جریمه بی سابقه  فیسبوکی است ؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط ، به گفته منابع آگاه مبلغ جریمه مذکور حتی بالاتر از رکورد 746 میلیون یوروی وضع شده برای آمازون است.

متا از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. از سوی دیگر کمیسیون حفاظت از داده ایرلند(DPC) و کمیسیون اتحادیه اروپا به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخی نداده اند.

رگولاتورهای اروپا به رهبری هلن دیکسون، کمیسر حفاظت از داده ایرلند به دلیل نگرانی درباره دسترسی سازمان های اطلاعاتی آمریکا به اطلاعات کاربران اروپایی، جلوی یک ابزار قانونی را که فیس بوک با کمک آن داده های کاربران اروپایی را منتقل می کرد، گرفتند.

آنها در ماه آوریل اعلام کردند DPC یک ماه فرصت دارد تا دستور مسدودسازی جریان داده های ترنس آتلانتیک فیس بوک را صادر کند. این ممنوعیت احتمالا تا اواسط ماه می وضع می شود.

دادگاه عالی اتحادیه اروپا در 2020 میلادی اعلام کرد توافق انتقال داده اتحادیه اروپا و آمریکا به دلیل نگرانی های نظارتی باطل است./ مهر

برچسب ها: حاکمیت سایبری فیس بوک جریمه اتحادیه اروپا ایالات متحده امریکا
ارسال نظر
آخرین اخبار