۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: ۷۳۰۶۷
حمید هیراد و مصطفی راغب دو خواننده موسیقی پاپ کشورمان، شب گذشته اجرایی مشترک را در تالار وزارت کشور روی صحنه بردند.
کد خبر: ۳۰۸۷۳

دو کنسرت با یک بلیت!/ شبی جذاب در تالار وزارت کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 – تالار وزارت کشور، میزبان کنسرتی بود که با اجراهای عادی تفاوت داشت. دیشب حمید هیراد و مصطفی راغب دو خواننده موسیقی پاپ، اجرایی مشترک را روی صحنه بردند تا تماشاگران این کنسرت، با خرید یک بلیت، تماشاگرِ دو کنسرت باشند.

شروع این اجرا با پخش ویدیویی از حمید هیراد بود. در این ویدیو، هیراد توضیحاتی درباره همکاری با مصطفی راغب بیان کرد و گزارشی از وضعیت بیماری‌اش را به طرفدارانش ارائه داد. در ادامه بخشی از صحبت‌های حمید هیراد را می‌خوانید: «یک ماه و نیم است که برای فراهم کردنِ شب جذاب، مشغول کار و تمرین و تلاش هستیم. مطمئنیم که حاصل این زحمات، شب فوق‌العاده‌ای خواهد بود.
قبل از هر چیز مدیون خدا و بعد مادرم هستم.
بزرگترین عامل برای ادامه راه و مبارزه با بیماری‌ام، همین موسیقی و بودن کنار مردم است. اگر ساز بلد نبودم و موسیقی نمی‌دانستم، جنگیدن و تحمل کردن این بیماری برایم خیلی دشوار می‌شد. وقتی درد این بیماری برایم شدید می‌شود، مشغول نواختن ساز می‌شوم.
کار کردن با راغب بسیار لذت بخش است. راغب بسیار خوش قلب است و هر چه دارد از همین خوش‌قلبی است.
من عاشق طرفدارانم هستم و تا آخرین لحظه‌ای که زنده‌ام عاشق‌شان می‌مانم.»

آغازگر این اجرا نوازندگان بودند. در طول برگزاری این کنسرت حدود 20 نوازنده روی صحنه آمدند که البته هر خواننده، گروهِ نوازندگانِ خودش را داشت.

ابتدا حمید هیراد با انرژی بسیار روی صحنه آمد و منتخبی از آثارش را اجرا کرد. هیراد در این اجرا انرژی خوبی داشت و توانست حاضران در تالار وزارت کشور را با خود همراه کند. رهبر ارکستر حمید هیراد در این کنسرت، رسول حسینی بود.

این خواننده پیش از اجرای آهنگ «شوخیه مگه» گفت: «این آهنگ را زمانی ساختم که حالم خوش نبود. کلام این آهنگ را از حرف مادرم گرفتم. پس این آهنگ را به مادرم و تمام مادران ایران و جهان تقدیم می‌کنم.»

حمید هیراد در این کنسرت آهنگ‌های مستم کن، زبیای من، یار، بی‌تاب و شوخیه مگه را اجرا کرد.

در ادامه نوبت به راغب رسید.پیش از آنکه راغب و نوازندگانش روی صحنه بیایند،‌ ویدیویی از این خواننده پخش شد که او هم توضیحاتی درباره همکاری‌اش با هیراد و اجرای کنسرت مشترک با او ارائه کرد. در ادامه متن صحبت‌های راغب را می‌خوانید: « امیدوارم این اتفاق به حال خوب مردم ختم شود. همکاری من و هیراد، اتفاقی بود که شب جذاب را رقم زد. حمید، خوبی‌های بسیاری دارد اما مهمترین ویژگی‌اش از نظر من، دست و دلبازی و بخشندگیِ اوست.
نه شهرت و نه مادیات برایم مهم نیست. همه ما دنبال اتفاق خوبی هستیم که ماندگار شویم. من دوست دارم ماندگار شوم. همیشه از بچگی عاشق خدا بوده‌ام؛ بعد از خدا دعای پدر و مادر حامی‌ام بوده و اکنون هم حمایت مردم بزرگترین نعمت برایم محسوب می‌شود.»

نوازندگان گروه راغب روی صحنه آمدند و کارشان را آغاز کردند. راغب کارش را با آواز شروع کرد. مهمترین ویژگیِ اجرای راغب، همین آوازهای با صلابتی بود که در کمتر کنسرتی شاهد آن هستیم.

مصطفی راغب: 6 سالگی تمام تلاوت‌های عبدالباسط را حفظ بودم

راغب پیش از خواندنِ هر آهنگ، تلاش می‌کرد تا با چند بیت آواز، مخاطب را برای همراهی آماده کند. بی‌شک نمونه چنین آوازهایی در حال حاضر در هیچ کدام از کنسرت‌های پاپ شنیده نمی‌شود.

از نکات قابل توجه این بخش، همراهی نوازنده قانون با آوازهای مصطفی راغب بود. در این اجرا آیلار زرپرور نواختن قانون را برعهده داشت.

مصطفی راغب در این کنسرت آهنگ‌های هوای عشق، همینه عشق، آواز زندگی، پیچک، خاتون و توراکه دیدم را خواند. رهبر ارکستری که راغب را همراهی می‌کرد، نوید اسکندر بود.

در پایان این اجرا، راغب و هیراد همزمان روی صحنه حاضر شدند و دو قطعه‌ی مشترک را با هم خواندند.

برگزاری این کنسرت که در واقع دو کنسرت در دلِ یک کنسرت بود؛ از نظر اجرایی، کاری بسیار دشوار بود. اینکه هر خواننده گروهِ نوازندگان خود را داشته باشد و این هنرمندان سرموقع بیایند و سرموقع از صحنه خارج شوند، کار را برای تیم اجرایی به شدت دشوار کرده بود.

در قسمتی که هر دو خواننده روی صحنه بودند، هر دو تیمِ نوازندگان با هم ترکیب شدند و دو قطعه پایانی را با هم نواختند. «جذاب» و «خوش به حالم» دو قطعه‌ای بودند که راغب و هیراد، آنها را به صورت مشترک روی صحنه خواندند.

اجرای مشترک هیراد و راغب، در واقع قاب همدلی بود. حضور دو خواننده سرشناس موسیقی پاپ در کنار همدیگر، از آن اتفاقاتی است که در نسل گذشته گاهی رخ می‌داد، اما در سال‌های گذشته کمتر شاهد آن بودیم. از این رو برگزاری این اجرای مشترک، می‌تواند نوعی همدلی و شادی را در بین مخاطبان و البته مخاطبان موسیقی رواج دهد.

زمان برگزاری هر سانس از این کنسرت به طور طبیعی به درازا کشید. این زمان زیاد به این علت بود که در هر سانس حدود 20 آهنگ از سوی دو خواننده اجرا شد. همین مسئله موجب شد که سانس دوم این کنسرت تا ساعت یک بامداد به درازا بکشد و البته در عین حال همراهی مردم تا آخرین لحظات را هم در پی داشت.

آنچه دیشب در تالار وزارت کشور رخ داد، ثابت کرد که ترکیب هیراد و راغب برای برگزاری کنسرتی مشترک، ترکیبی موفق است که می‌تواند در هر اجرا حال خوب را به مخاطبان هدیه دهد.

/تسنیم

برچسب ها: مصطفی راغب موسیقی حمید هیراد کنسرت‌ برگزاری کنسرت تالار وزارت کشور
ارسال نظر
آخرین اخبار