۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: ۱۰۸۴۵۹۴۹
وزیر فرهنگ ونزوئلا در نمایشگاه کتاب تهران:
وزیر فرهنگ ونزوئلا در دیدار با وزیر فرهنگ کشورمان فرهنگ را عامل مهم اتحاد ملت‌ها دانست که مانند سدی محکم در برابر امپریالیسم ایستاده است.
کد خبر: ۳۰۹۱۶

فرهنگ سدی محکم در برابر امپریالیسم است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ارنستو ویگاس، وزیر فرهنگ ونزوئلا جمعه (بیست‌ونهم اردیبهشت ۱۴۰۲) در مصلی امام خمینی (ره) حاضر شد و پس از دیدار با محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عوامل اجرایی نمایشگاه از غرفه‌های ناشران عمومی و دانشگاهی دیدن و در آیین رونمایی از ترجمه کتاب خود با عنوان «آوریل درون کودتا» شرکت کرد.

علاوه‌بر اینکه یک مقام دولتی در ونزوئلا هستم، یک نویسنده هم هستم
ویگاس در این دیدار با اشاره به وسعت و گستردگی نمایشگاه کتاب تهران گفت: ما هم در ونزوئلا نمایشگاه کتاب داریم و با اینکه ابعادش بسیار کوچک‌تر از نمایشگاه کتاب تهران است، مردم از آن استقبال و همیشه در آن حضور پیدا می‌کنند. من علاوه‌بر اینکه یک مقام دولتی در دولت ونزوئلا هستم، یک نویسنده و مشتاق کتاب هم هستم و از این نظر بسیار خوشحالم که توانستم در این رویداد مهم شرکت کنم و از نزدیک با مسئولان فرهنگی، ناشران و مردم کتابخوان و کتاب‌دوست ایران تعامل داشته باشم.

رسانه‌های دشمنان تصاویر حضور باشکوه مردم در نمایشگاه کتاب را نشان نمی‌دهند
وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ در برابر هجوم امپرالیسم فرهنگی گفت: مردم در مسائل فرهنگی به‌صورت جدی و قوی حضور دارند و همین موضوع مانند یک نرده و سد دربرابر امپریالیسم و دشمنان قرار می‌گیرد. رسانه‌های دشمنان هیچ‌وقت این تصاویر حضور باشکوه مردم در نمایشگاه کتاب را نشان نمی‌دهند. امیدوارم توافقاتی که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم، به‌زودی عملیاتی شود. ما هم مثل شما از لباس و آیین‌های خود مراقبت می‌کنیم و مفتخر هستیم که با حفظ ریشه‌های فرهنگی با دشمن مقابله کنیم.

این سفر مقدمه‌ای شود تا بتوانیم توافقات قبلی را عملیاتی کنیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با ابراز خرسندی از حضور وزیر فرهنگ ونزوئلا در نمایشگاه کتاب تهران گفت: امیدوارم این سفر مقدمه‌ای شود تا بتوانیم توافقات قبلی صورت‌گرفته را عملیاتی کنیم. ما یک دیوان حافظ تقدیم شما می‌کنیم که از بزرگ‌ترین شاعران زبان فارسی و جهان است. دیروز در ایران روز خیام بود و امیدوارم روزی به نیشابور زادگاه خیام، شاعر معروف ایرانی هم سفر کنید.

/باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ونزوئلا ایران و ونزوئلا نمایشگاه کتاب تهران فرهنگ عمومی
ارسال نظر
آخرین اخبار