۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸
تعداد بازدید: ۱۵۲۹۴۲
در پی درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در برجک مزه‌سر سراوان، 6 مرزبان مرز به شهادت رسیدند و یک مرزبان دیگر مجروح شد.
کد خبر: ۳۰۹۵۴

جزئیات ورود یک تیم تروریستی به کشور/ 6 نفر شهید شدند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، 5 تن از مأموران مرزبانی سراوان شب گذشته در ‌درگیری با یک گروهک تروریستی به شهادت رسیدند. در این درگیری که در منطقه "مَک سوخته" رخ داد، 2 مرزبان کادر و 3 سرباز به شهادت رسیدند و 2 مأمور دیگر نیز مجروح شدند.‌

صدور دستورات قضائی لازم برای دستگیری عوامل حادثه سراوان

دادستان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: 6 نیروی مرزبان در حمله گروهک «جیش الظلم» به پاسگاه مرزی شهرستان سراوان به شهادت رسیدند که دستورات قضائی لازم برای دستگیری عوامل این حادثه صادر شده است.

مهدی شمس آبادی اظهار داشت: شب گذشته در پی حمله گروهک جیش الظلم به پاسگاه مرزی مک سوخته شهرستان سراوان 6 نفر از نیروهای هنگ مرزی این شهرستان شهید و تعدادی نیز مجروح شدند.دستورات قضایی لازم جهت دستگیری عوامل این حادثه از سوی دادستانی صادر شده است.

یک مجروح در حمله سراوان

در ‌پی درگیری مرزبانان با یک گروهک تروریستی در سراوان، گروهبان یکم "رضا برجی" به زندگی بازگشت.

در این حادثه تروریستی 6 نفر به شهادت رسیدند.

اسامی مرزبانان شهید

براساس این گزارش، اسامی شهدا عبارتند از:

گروهبانیکم شهید "حسین بادامکی"

گروهبانیکم شهید "علی غنی با تدبیر"

گروهبانیکم شهید "رضا برجی"     

سرباز وظیفه شهید "محمد جمالزاده"

سرباز وظیفه شهید "یونس سیفی نژاد"

سرباز وظیفه شهید "ناصر حیدری"

جزئیات درگیری مرزبانان

بامداد امروز یک تیم تروریستی که قصد نفوذ به داخل کشور را داشتند توسط مرزبانان هنگ مرزی سراوان حین کنترل و پایش مرز مشاهده شدند و ضمن درگیری مسلحانه با آنان از ورود این گروه تروریستی به داخل کشور جلوگیری شد و تروریست‌ها به آن سوی مرز متواری شدند.

بر پایه این گزارش؛ در این درگیری ‌متأسفانه تعداد 5 نفر از کارکنان پایور و وظیفه هنگ مرزی سراوان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

مقاومت مرزبانان دلیر مانع ورود اشرار به کشور شد

در همین راستا پلیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در پی حمله تروریستی ناجوانمردانه اشرار و معاندان در شب گذشته و تلاش برای ورود به کشور با مقاومت مرزبانان دلیر برجک مرزبانی "مزه‌سر" هنگ مرزی سراوان روبه‌رو شدند که در این درگیری متأسفانه پنج نفر از مرزبانان دلیر، به درجه شهادت نائل شدند و تروریست‌ها با تحمل تلفات از صحنه درگیری متواری شدند. "این اقدام ناجوانمردانه حتماً بی‌پاسخ نخواهد ماند".

جانشین فرماندهی انتظامی کشور به‌همراه فرمانده مرزبانی فراجا برای بررسی موضوع از ساعاتی پیش در منطقه درگیری حضور پیدا کردند.

انتهای پیام/ تسنیم

برچسب ها: عملیات تروریستی سراوان شهادت
ارسال نظر
آخرین اخبار