۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴
تعداد بازدید: ۵۳۹۵۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که نمایش «جهان‌بانو» روایتی محکم و مستند دارد، تاکید کرد: جایگاه بانوان عفیف در دین و فرهنگ ما ویژه است.
کد خبر: ۳۱۱۰۲

جایگاه بانوان عفیف در فرهنگ ما ویژه است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدمهدی اسماعیلی پس از تماشای نمایش میدانی جهان‌بانو به کارگردانی حسن بزرا و تهیه‌کنندگی علی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: نمایش جهان‌بانو دارای قابلیت بالای فنی و محتوای غنی بوده و به نظرم ساخت چنین آثاری جزو ضروریت‌ها و نیاز‌های این روز‌های جامعه ما است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: امتیاز اصلی نمایش این است که از یک سیر تاریخی قوی و مستند بهره برده و داستان آن منطبق بر روایات و آیات قرآنی است.

وزیر فرهنگ: «جهان‌بانو» روایتی محکم و مستند دارد/ جایگاه بانوان عفیف در فرهنگ ما ویژه است

اسماعیلی ادامه داد: علاوه بر این، ریتم تند روایت‌ها باعث می‌شود تماشاگر گذر زمان را احساس نکند و خسته نشود.

وی با اشاره به درون مایه جهان بانو، ساخت آثار متعدد و متنوع نمایشی با موضوع زنان و دختران را لازم دانست و افزود: جایگاه بانوان و زنان عفیف ما در دین و فرهنگ ما ویژه است. مادران و دختران ما مسوولیت‌هایی مهم بر عهده دارند که به‌خوبی نقش خود در خانواده و جامعه را ایفا می‌کنند؛ بنابراین لازم است این امر خطیر، دستمایه آثار نمایشی باشد.

وزیر فرهنگ با قدردانی از عوامل سازنده جهان بانو و سازمان اوج گفت: انشاءالله با ترویج بیشتر این دست نمایش‌ها شاهد حضور گسترده‌تر بانوان و دختران و مردان و جوانان عزیزمان در بوستان ولایت برای تماشای آن‌ها و نیز نمایش جهان بانو باشیم.

فصل دوم نمایش میدانی جهان بانو هر شب ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه می‌رود و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سامانه namaticket.ir بلیت آن را تهیه کنند.

این نمایش محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج با مشارکت اداره کل فرهنگی شهرداری تهران است که به همت موسسه سیمای ققنوس آماده شده و زندگی زنان شاخص از بدو خلقت تا امروز را روایت می‌کند.

فهرست عوامل جهان بانو به این شرح است: مجری طرح: نادر قنبری، طراح نور: عباس رحمانی‌پور، طراح صحنه و دکور: مرتضی پورحیدری، مدیر تولید: داود طامهری، طراح صدا: عرفان حسن زاده، طراح جلوه‌های ویژه میدانی: یاسر یارمحمدی، طراح گریم: هاشم جوری.

/ایرنا

برچسب ها: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محمد مهدی اسماعیلی زنان
ارسال نظر
آخرین اخبار