۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۴۵۸۶
با افزایش نسبی دمای هوا در روز‌های اخیر و وارد مدار شدن کولر‌های آبی، مصرف آب در پایتخت روند افزایشی یافته و این روند در روز‌های منتهی به پایان هفته چشمگیرتر بوده است.
کد خبر: ۳۱۱۱۰

زنگ خطر افزایش مصرف آب به صدا درآمد

 

به گزارش پایگاه خبری تلیلی خطوط، طی روز‌های اخیر میانگین مصرف لحظه‌ای آب در تهران از ۳۵ هزار لیتر به ۴۰ هزار لیتر افزایش داشته و مصرف شبانه‌روز در تهران به رقم سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیتر رسیده است. این در حالی است که مجموع حجم ذخایر سد‌های تهران هم اکنون به ۵۵۹ مترمکعب رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۲ میلیون مترمکعب کاهش دارد.
همچنین بارش‌های رگباری چند روزه اخیر شهر تهران تصور نادرست در خصوص افزایش منابع آبی ایجاد کرده است، در صورتی‌که بر اساس آمار وزارت نیرو، از ابتدای سال آبی در حوضه آبریز سد‌های تهران تاکنون ۱۷۹ میلی‌متر بارندگی ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک میلی‌متر کاهش و نسبت به بلند مدت ۳۰ میلی‌متر کاهش داشته است.

روند افزایشی مصرف آب و افزایش دمای هوا در روز‌های اخیر، ضرورت مدیریت مصرف آب در پایتخت را دوچندان می‌کند، از این رو در ابتدای شروع فصل گرما به شهروندان توصیه می‌شود با انجام برخی اقدامات ساده همچون انجام سرویس‌های دوره‌ای و بررسی اتصالات کولر‌های آبی بازدهی کولر‌ها را افزایش و مصرف آب آن‌ها را کاهش دهند.

همچنین توصیه می‌شود با انجام مراقبت و بررسی‌های فنی اتصالات و لوله‌های آب ساختمان، هدررفت‌های پنهان و آشکار سیستم‌های لوله‌کشی را شناسایی و ترمیم و از هدررفت آب پیشگیری کنند.

/باشگاه خبرنگاران جوان 
برچسب ها: مصرف آب تولید آب
ارسال نظر
آخرین اخبار