۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: ۱۳۸۲۹۹
توسط محققان کشور صورت گرفت؛
یک شرکت دانش بنیان اقدام به تولید و تامین انواع کیت‌های بیولوژی-مولکولی-تشخیصی دربازار‌های داخلی و خارجی کرده است
کد خبر: ۳۱۱۱۱

تولید انواع کیت‌های بیولوژی مولکولی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط ، رامین فاضل مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره تولیدات این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: این مجموعه در زمینه تولید انواع کیت‌های بیولوژی مولکولی، کیت‌های تشخیصی ویروسی، پنل‌های تشخیص سرطان و انواع بیماری‌های قارچی فعالیت دارد و همچنین تنها شرکت تولید کننده پرایمر و پروب در ایران است.

فاضل ضمن اشاره به زمینه فعالیت این شرکت درحوزه تجهیزات پزشکی بیان کرد: مجموعه شرکت‌های لیوژن فارمد، سیناکلون به همراه شتابدهنده بومیکس با همکاری نیرو‌های متخصص و پیشرفته‌ترین تجهیزات، ارائه دهنده کلیه خدمات آزمایشگاهی، پژوهشی و کنترل کیفی و نیز تولید کننده انواع کیت‌های حوزه بیوتکنولوژی به منظور ارائه به آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و مصرف دانشجویان و اعضای هیئت علمی، مراکز تحقیقاتی، شرکت‌ها و موسسات خصوصی و دولتی است.

وی ادامه داد: این شرکت دانش بنیان دارای گواهی‌های ISO ۱۳۴۸۵:۲۰۱۶-ISO ۹۰۰۱:۲۰۱۵- ISO ۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ و مجوز GLP سازمان غذا و دارو است.

فاضل درباره عناوین محصولات و تولیدات این شرکت خاطر نشان کرد: کیت‌های HCD Detection، HCD Extraction، DNA Extraction، RNA Extraction، Enzyme (Taq Polymerase - Reverse Transcriptase – T ۴ Ligase) و مواردی دیگر از محصولات و تولیدات اصلی این شرکت دانش بنیان است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در خصوص میزان تامین نیاز کشور خاطرنشان کرد: این شرکت دانش بنیان حدود ۷۰ درصد خدمات کنترل کیفی شرکت‌های داروسازی و سازمان‌های زیربط مثل سازمان غذا دارو را تامین می‌کند.

وی همچنین ضمن اشاره به صادرات محصولات و تولیدات این شرکت به خارج از کشور گفت: تولیدات این شرکت دانش بنیان به کشور‌های ارمنستان و عراق صادر می‌شوند و این کشور‌ها خریدار محصولاتی از جمله CHO Extraction، Ladder، Agarose و DNA Extraction هستند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص میزان اشتغالزایی ایجاد شده توسط این مجموعه بیان کرد: درحال حاضر ۸۰ نفر با میانگین سنی ۳۰ سال و با میزان تحصیلات فوق لیسانس در شرکت لیوژن فارمد فعالیت دارند./معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری

برچسب ها: دانش بنیان محققان ایرانی تولید دانش بنیان
ارسال نظر
آخرین اخبار